Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poprvé po sedmi letech lidé v Novém Jičíně zaplatí za odpady více

Po sedmi letech se v Novém Jičíně zvyšuje poplatek za odpad. Příští rok lidé zaplatí o necelých 50 korun více. Novinkou je, že od této taxy jsou osvobozeny děti do jednoho roku.

V roce 2018 vynaložil Nový Jičín na sběr a likvidaci odpadů už téměř 23 milionů korun. I proto si lidé v roce 2020 za odpady připlatí, a to o 48 korun více, tedy rovných šest set korun na osobu. 

“Jednotlivé náklady na jednu osobu na kalendářní rok činily v roce 2018 už 910 korun. V letošním roce se budeme pohybovat kolem tisíce korun na jednoho obyvatele. Samozřejmě ten rozdíl peněz. které vybereme od občanů, a které vkládá město, je zhruba tři a půl milionu  korun. Tyto peníze jdou z rozpočtu města,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.   

“Poplatek se zvedl z toho důvodu, že v podstatě sedm let nebyl zvyšován, a také z toho důvodu, že náklady narůstají a chystá se i úprava zákona, který zvýší poplatek  za skládkování,” podotkl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.

Pozitivní novinkou ovšem je, že osvobozeny od platby budou děti do 1 roku. Taxu za odpady v tomto městě také neplatí například klienti chráněného bydlení, domovů pro seniory a dětských domovů.

“Předpokládané navýšení příjmů, díky zvýšení místního poplatku za komunální odpad, je meziročně zhruba 1,2 miliony korun. I přes toto zvýšení místního poplatku budě město nemalou částku sanovat ze svého rozpočtu,” konstatoval Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Poplatek za celý rok musí občané uhradit jednorázově do 30. června příštího roku. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků