Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti z Nového Jičína si troufli na muzikál, předvedli Showmana

Studenti novojičínského gymnázia spolu s dalšími hosty připravili muzikál Showman z cirkusového prostředí. Zájem vystoupit projevilo téměř 70 dětí, autoři scénáře tak museli dopisovat další role.

Největší showman je americký muzikálový film z roku 2017. Na pódiu i pod pódiem novojičínského Střediska volného času Fokus ho ve svém provedení odehrálo téměř 70 žáků  zdejšího gymnázia a dalších škol. Kvůli velkému zájmu o účinkování museli scénáristé vymýšlet další a další role. 

“Takže jsem to rozšiřovali například o postavy v Barnumově muzeu voskových figurín, a další postavy aby si mohli zatančit a zároveň i zahrát,” uvedla Andrea Dostálová, scénáristka a režisérka. 

Scénář začal vznikat v červenci, první zkoušky proběhly v září. Premiéra představení v prosinci. 

“Nejtěžší asi bylo secvičit ty davové tance jsem rád, že se nám to nakonec povedlo a dnešní představení se moc líbilo,” podotkl Jan Bártek, role kritika a novináře.  

“Je tam hraní, je tam zpívání, je tam tanec, takže mě to ze všech pohledů strašně moc baví,” vyjádřil se  Lukáš Goláň, role Phillipa Carlyle.

“Užívám si to strašně moc, miluji písničku,kterou zpívám, hodně to prožívám,” přidala se Dorota Dostálová, role operní zpěvačky Jenny Lind.

“Je to úžasné, skvělé. Je to  něco, co se už pro většinu z nás asi nikdy nebude opakovat,” popsal své dojmy Jakub Dostál, role Phinease Taylora Barnuma. 

Showman, ušitý na míru  novojičínské mládeži, se na sklonku roku dočkal 8 repríz, vždy před zaplněným sálem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků