Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kulturní dům v Novém Jičíně do konce roku nebude, město reviduje drahý projekt

Do konce tohoto roku měl mít Nový Jičín hotov kulturní dům, který vzniká rekonstrukcí přístavy Hotelu Praha. Nicméně velké náklady na tuto investici přiměly vedení radnice projekt přehodnotit. Dokončení kulturního stánku se tak posouvá do roku 2022.

Čtyřicet let stará přístavba novojičínského Hotelu Praha už má novou fasádu a okna. První etapa přestavby na kulturně společenské centrum, kterou nastartovalo bývalé vedení města,  skončila loni v květnu. Stála 22 milionů korun. Druhá fáze, vnitřní vybavení, by měla podle aktualizovaného projektu přijít na téměř 70 milionů. To se nelíbí kontrolnímu výboru zastupitelstva města ani vedení radnice. 

“Rada města rozhodla o vzniku pracovní skupiny.  Členové této skupiny jsou zastupitelé města jak opoziční, tak koaliční. Cílem této skupiny je iniciovat úspory,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína. 

Vzniklá komise by také měla přehodnotit účelové využití objektu. 

“Budeme se bavit o tom, jestli má smysl a účel budovat v prvním nadzemním podlaží restauraci, budeme se bavit o velikostech sociálního zázemí, velikosti pokladen, ale i dalších věcí, týkajících se například povrchu podlah jednotlivých sálů,” vysvětlil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Původní rozpočet z roku 2014 přitom počítal na celkovou rekonstrukci budovy s necelými 50 miliony korun. Nyní jí prodražuje například zvýšení cen stavebních prací nebo nové požadavky na vybavení. Optimistický plán hovoří o tom, že by kulturní centrum s kapacitou 260 osob mohlo být otevřeno v roce 2022. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy