Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uvnitř školy bude zóna odpočinku a relaxace

Investice v oblasti školství letos Nový Jičín nasměřoval také do relaxace a odpočinku dětí. Město opraví venkovní atrium uprostřed budovy Základní školy Komenského 66. Vznikne tu nové hřiště, oddychová zóna a venkovní čítárna.

Atrium Základní školy Komenského 66 spíše připomíná vězeňský dvůr. Myšlenka na jeho revitalizaci je stará několik let. 

“Naše atrium je v této podobě od té doby, co se škola postavila a otevřela, takže 35 let v nezměněné podobě. Dnes je z toho v podstatě jen takový dvůr bez zeleně,” konstatovala Jitka Hanzelková, ředitelka ZŠ Komenského 66, Nový Jičín. 

Konečně letos se podařilo dostat do rozpočtu města téměř 8 milionů korun na velkorysý projekt proměny rozpraskané asfaltovo-betonové plochy v prostředí vhodné pro hru a relaxaci.

“Do toho prostoru, kde v dnešní době je pouze betonová dlažba, se budou umisťovat herní prvky pro děti, a také spousta zeleně a stromů,” Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Takže by tady mělo být multifunkční hřiště, měla by tu být klidová a odpočinková zóna, čítárna pod stromy a také venkovní učebna, a také komunitní část, prostor s pódiem pro prezentaci školy, autorské čtení a koncerty,” doplnila ředitelka školy. 

Prostor bude v teplých měsících částečně sloužit k výuce, odpoledne jej využije družina. Stavební práce by mohly začít na přelomu května a června. Město v tuto chvíli připravuje nabídkové řízení na zhotovitele. Nicméně už teď je jasné, že termín realizace se protáhne. Důvody jsou čistě praktické.

“My bychom strašně rádi, kdybychom 1. září mohli otevírat v novém atriu, ale to se asi nepovede. Máme tady naprojektované velké vzrostlé stromy. Jejich sázení ale nemůžeme realizovat na jaře, protože by nemusely přežít suché léto,” podotkla ředitelka školy. 

Okrasné sakury proto budou do travnatých umístěny pravděpodobně v říjnu. Teprve potom se z atria budou moci naplno těšit i děti. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy