Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín hostil Visegrad v armwrestlingu, nechyběli ani světoví medailisté

Armwrestlingový klub Nový Jičín byl pořadatelem mezinárodní soutěže juniorů. Sílu svých paží poměřili chlapci a dívky ze tří evropských zemí. Nechyběli ani medailisté ze světového šampionátu.

Prestižní XVI. ročník Visegrad Junior Grand Prix byl letošním prvním velkým závodem v armwrestlingovém sportu a konal se v Novém Jičíně. Sešlo se zde 60 závodníků z České republiky, Slovenska a Maďarska. Ze symbolického Visegradu nedorazilo jen Polsko. 

“Je to mezinárodní soutěž, která je jen pro juniory. Vznikla proto, aby usnadnila přechod juniorům do seniorských kategorií,” konstatoval Michal Svoboda, člen výkonného výboru České asociace armwrestlingu.  

“Pro nás je to veliká pocta, tím, že v naší republice, protože v naší republice se závody konají jednou za tři až čtyři roky.,” reagoval Stanislav Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín.    

Na soutěži nechyběla pětinásobná juniorská mistryně Evropy i světa.

“Minulý rok se mi v Rumunsku na mistrovství světa podařil obrovský úspěch a vyhrála jsem kategorii žen, tu nejtěžší váhovou kategorii na pravou ruku. Tedy pro mně je to velký úspěch,” uvedla Barbora Bajčiová, Slovensko.  

Také barvy České republiky hájil světový medailista domácí zástupce Adam Číp.  

“Minulý rok jsem byl na mistrovství Evropy, kde jsem skončil třetí na pravou ruku, a na mistrovství světa jsem skončil třetí na levou,” vyjmenoval své největší úspěchy Adam Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín.

Na juniorském grand prix nakonec Česká republika posbírala ve 24 kategoriích sedm prvních míst, přemožitele nenašel novojičínský Adam Číp stejně jako jeho další spolubojovník z domácího klubu Viktor Macíček.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy