Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Junioři tří zemí změřili síly v armwrestlingu

Armwrestlingový klub Nový Jičín byl pořadatelem mezinárodní soutěže juniorů. Sílu svých paží poměřili ve Středisku volného času Fokus chlapci a dívky ze tří evropských zemí. Nechyběli ani medailisté ze světového šampionátu.

Prestižní XVI. ročník Visegrad Junior Grand Prix byl letošním prvním velkým závodem v armwrestlingovém sportu a konal se právě v Novém Jičíně. 

“Je to mezinárodní soutěž, která je jen pro juniory. Vznikla proto, aby usnadnila přechod juniorům do seniorských kategorií. Dneska je první ročník, kdy tady máme i juniory do patnácti let, do osmnácti a do jednadvaceti let. A Nový Jičín jsme vybrali, protože mají medailistu z Evropy a ze světa, tak proč to neudělat právě tady,” konstatoval Michal Svoboda, člen výkonného výboru České asociace armwrestlingu.  

“Pro nás je to veliká pocta, tím, že v naší republice, protože v naší republice se závody konají jednou za tři až čtyři roky., takže pro nás je to veliká pocta, že je to tady,” reagoval Stanislav Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín.    

Ve Středisku volného času Fokus se sešlo 60 závodníků z České republiky, Slovenska a Maďarska. Nechyběla mezi nimi pětinásobná juniorská mistryně Evropy i světa.

“Minulý rok se mi v Rumunsku na mistrovství světa podařil obrovský úspěch a vyhrála jsem kategorii žen, tu nejtěžší váhovou kategorii na pravou ruku. Tedy pro mně je to velký úspěch,” uvedla Barbora Bajčiová, Slovensko.  

K tomuto individuálnímu úpolovému sportu se dostala díky střední škole. 

“Na Slovensku existuje takový projekt Stredná ruka silných škol a to byla jedna z mých prvních soutěží. Zjistila jsem, že mě tento sport baví a v podstatě z obyčejné školní posilovny jsem se dostala až na světová pódia,” dodala mistryně světa.   

Barvy České republiky také hájil světový medailista domácí zástupce Adam Číp.  

“Minulý rok jsem byl dvakrát mistr České republiky v juniorech, na pravou i na levou ruku, a  v mužích jsme byl druhý. Pak jsem byl na mistrovství Evropy, kde jsem skončil třetí na pravou ruku, a na mistrovství světa jsem skončil třetí na levou,” vyjmenoval své největší úspěchy Adam Číp, Armwrestling TJ Nový Jičín.

Celkem novojičínský klub vyslal do českého týmu sedm svých zástupců.

“Věříme si hodně, takže si jdeme pro medaile, pro ty nejcennější medaile,” pousmál se Stanislav Číp. 

Na juniorském grand prix nakonec Česká republika posbírala ve 24 kategoriích sedm prvních míst, přemožitele nenašel Adam Číp stejně tak jako jeho další spolubojovník z domácího klubu Viktor Macíček. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy