Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Březen v městské knihovně

Městská knihovna se také letos připojila k Březnu - měsíci čtenářů. Pro návštěvníky připravila například burzu knih nebo pro děti Večer s Andersenem.

K akci Březen – měsíc čtenářů se každoročně hlásí více než 400 knihoven v celé republice. Letos se koná již jedenáctý ročník této aktivity na podporu čtenářské gramotnosti. Připojila se k ní i novojičínská knihovna a opět připravila burzu knih, která tentokrát potrvá celý měsíc. 

“Je to burza knih, které jsme byli nuceni vyřadit z našeho fondu. A to z toho důvodu, že některé knihy jsou duplicitní, některé knihy jsou už pro potřeby knihovny zastaralé. Jsou to knihy, které jsou nakupovány z dotace Moravskoslezského kraje pro tzv. regionální funkci knihoven. Tyto knihy se půjčovaly v našich obsluhovaných knihovnách, vrátily se zpět do centrální knihovny, a protože novojičínská knihovna je také má, nabízíme j k prodeji a dáváme jim vlastně druhou šanci,” vysvětlila Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení.   

V týdnu od 9. do 13. března mohou noví čtenáři využít registraci do knihovny zdarma a všichni hříšníci amnestii sankčních poplatků za nevrácené tituly. Dále sem zájemci mohou zavítat na přednášky,  dvě z nich budou cestopisné. První 10. března o cestě na kole horskou divočinou Kyrgystánu.

“Další přednášku budeme mít 17. března. Bude to přednáška Tomáše Vejmoly Tuktukem z Thajska až na Moravu. 18. března bude přednáška naší kolegyně Martiny Burianové na téma Vliv  myšlení na mentální fyzickou svěžest člověka,” sdělila dále knihovnice.  

Vyvrcholením března bude 27. Večer s Andersenem. Toto dobrodružství v knihovně budou moci zažít děti ve věku od 8 do 10 let.  

“Pravděpodobně to bude odpoledne od pěti hodin do dvaadvacáté hodiny.  Budou tady připravené hry, soutěže, kvízy, možná stezka odvahy. Takže takto uzavřeme Březen měsíc čtenářů,” podotkla Radmila Grofová. 

Na podporu čtenářství má knihovna také naplánovány bibliografické lekce pro malé školáky, například besedu se spisovatelkou Dankou Šárkovou. A protože tváří letošní akce měsíce čtenářů je Jan Amos Komenský, bude další lekce i o této osobnosti.  

“Máme připravenou prezentaci, kdy připomeneme Jana Amose Komenského trochu netradičně, aby děti věděly, že nejen že ho máme na bankovce, ale že byl významný i něčím jiným,” uzavřela knihovnice. 

Každý, kdo do knihovny vstoupí, se také může zastavit u snímků věhlasného astro fotografa Petra Horálka. Podrobnější informace o kulturních akcích knihovny jsou na webových stránkách. .

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy