Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Padesátku hlídá v Novém Jičíně nový radar. Kontroluje silnici, po které denně projede 16 tisíc aut

Dodržování povolené padesátky v Novém Jičíně kontroluje nový radar. Město jej nechalo umístit u hlavní silnice směrem k místní části Bludovice, po které denně projede 16 tisíc aut.

Za 24 hodin projede Revoluční ulicí v Novém Jičíně, která je hlavním tahem na Valašské Meziříčí, 16 tisíc vozidel. To, zda dodržují povolenou padesátku, od počátku března kontroluje nový statický radar. 

“Umístění tohoto radaru jsme konzultovali s Policií České republiky. Vybíráme místa tak, aby to na řidiče nepůsobilo šikanozně. Máme poznatky, že v daných úsecích jezdí řidiči i více než 70 kilometrovou rychlostí,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

“Ano, vím o tom, že tam radar je,” reagoval jeden z řidičů. “Asi je to dobře, řidiči, kteří jezdí podle pravidel, s tím asi nebudou mít problém,” přidala se žena za volantem.  

Radar měří rychlost v obou směrech, radnice jej pořídila za necelé dva miliony korun. Postupně ve městě vybuduje další stanovištěm například u škol, kde se bude měřící zařízení přemisťovat.

“Pokuty budou začínat na částce 500 korun, čím  rychleji vozidlo pojede, tím ta pokuta bude vyšší. Měla by se zastavit na částce 2 000 korun,” sdělil Daniel Rýdel, ředitel MP Nový Jičín. 

Řidiči v tomto případě ale nepřichází o body. Pokud ale pojedou v obci více než devadesátkou, čeká je správní řízení.

“Prioritou nebude příjem do městské pokladny. Když  nějaké pokuty vybereme tak tento příjem půjde zpět do dopravy,” uzavřel  starosta. 

Konkrétně na opravy komunikací, chodníků a vybudování bezpečných přechodových míst u škol.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků