Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Otužilci rozčeřili vody novojičínského Čerťáku

Novojičíňáci symbolicky otevřeli nádrž Čerťák, která je po opravách opět plná vody. Někteří do ní jen namočili kotníky, největší otužilci ale rozčeřili hladinu plaveckými tempy.

Teplota vzduchu 8 stupňů, ovšem s mírným větrem, teplota vody novojičínského Čerťáku 3 stupně. Přesto se nádrž přímo fyzicky rozhodlo odemknout zhruba 40 plavců. Další asi 3 stovky účastníků pozorovali událost ze břehu. 

“Nedávno jsem okolo šel a viděl jsem, že už rozmrzl a je plný vody, tak po té rekonstrukci mě napadlo, že bychom ho mohli dneska odemknout. Doufám, že nebude lidem zima, máme čaj, máme nějakou slivovici a těšíme se na všechny,” uvedl Jiří Klein, organizátor akce. 

“Výborné, mokré, studené, osvěžující,” okomentovala koupání jedna z účastnic. “Je to super,” přidala se kamarádka. “Bylo to úplně skvělé, nádherné,” přidal se další plavec. “Zážitek mrazivý, ale dobrý,” usmála se další otužilkyně. 

Ti nejodvážnější vlezli do vody celí, jeden muž nádrž dokonce i tam a zpět přeplaval. Účastnický certifikát si ale zasloužili i ti, kteří do vody ponořili jen kotníky. 

“Bylo to dobré, nejsem vůbec zmrzlý,” řekl asi dvouletý chlapec.

Už teď rok dopředu pořadatel akce avizoval, že další odemykání Čerťáku se uskuteční 28. února 2021. 
CENTR GROUP-ELMONT s.r.o. - pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Bílovec
Bílovec
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Luboš Vilášek provozovna Vlčnov
Starý Jičín
od 16 100 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků