Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská radnice probírala s církvemi společné problémy

Na novojičínské radnici se setkali představitelé města se zástupci církví. Schůzka se nesla především v duchu diskuze o sociálních službách a pomoci potřebným.

Potkat se jednou ročně s představiteli církví, které ve městě působí, je v Novém Jičíně zvykem vedení radnice už minimálně čtvrté volební období. Na letošní schůzku dorazili zástupci čtyř náboženských společenství, a to církve římskokatolické, evangelické, husitské a adventistů sedmého dne. 

“Církve patří k tomuto městu. patří k té kultuře, kterou město má. A my jsme rádi, že se s nimi můžeme pravidelně setkávat, řešit jejich problémy nebo i naše společné problémy,” uvedl  Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína. 

Průsečíky působení město a církve nacházejí zejména v sociální oblasti, debata se tak točila kolem pomoci potřebným, a také se dotkla náročnosti práce v této sféře.

“To je správné, protože bychom měli vycházet vstříc a měli bychom být také užiteční přes svou víru a přes prožívání křesťanství,” sdělil Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín.  

“Myslím, že velkým problémem je to, že zaměstnanci v sociální sféře nejsou oceněni a a teď nemyslím jen finanční ocenění, ale i morální ocenění,” přidal se Pavel Prejda, farář Českobratrské církve evangelické Nový Jičín.

Tyto církve realizují sociální pomoc zejména prostřednictvím Charity a Slezské diakonie. Jejich představitelé pak také připomněli, čím aktuálně žijí ve svém náboženském životě. Katolíci postní dobou a přípravou na Velikonoce,  evangelíci zase vítají nové mladé členy a prožívají přirozenou generační obměnu. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků