Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé podpořili opravu kotelen, stadionu a kaple

Sociální služby, modernizace kotelen nebo dotace na opravu fotbalového stadionu a Španělské kaple. To byla nejdůležitější témata březnové schůze zastupitelů, kteří si také vyslechli zprávu o bezpečnostní situaci ve městě.

Informace o vývoji kriminality a bezpečnosti na území města předložilo zastupitelům obvodní oddělení Policie ČR i městská policie. Z obou zpráv vyplynulo, že situace v Novém Jičíně  je dlouhodobě stabilní. 

“Naše město je relativně bezpečné. Že ta výše kriminality se nezvýšila a nejsou žádné výkyvy ani směrem k přestupkovému jednání obyvatel města,” konstatoval Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.

Dále zastupitelstvo schválilo Komunitní plán rozvoje sociálních služeb na území města na léta 2020 až 2024, který vznikal dva roky.

“Na tomto komunitním plánování se podílelo více než 80 osob a je to strategický dokument pro naše město v sociální oblast. Ty požadavky šly přímo od uživatelů, klientů ” dodal starosta. 

Další dlouhodobý pětiletý záměr, který zástupci novojičínského politického spektra schválili, byly investice do rozvoje tepelného hospodářství. Tedy rekonstrukce kotelen a potrubí.

“Ač byl ten plán schválen teprve na tomto zastupitelstvu, tak už v rámci rozpočtu města na letošní rok máme naplánovanou modernizaci čtyř kotelen, a to v objektu zimního stadionu, v DPS Jičínky, na ulici Vančurova a v Loučce zhruba, to vše v objemu 28,5 milionu korun. Cílem je moderní komfortní tepelné hospodářství na úrovni 21. století,” sdělil Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína. 

Na pořadu jednání byla také směna a výkup pozemků v lokalitě Palackého ulice mezi městem a ČSAD, o které obě strany jednaly několik let.   

“Byly schváleny záměry darování mostu, který je  na ulici Palackého, která výlučně slouží pro potřeby vjezdu do areálu ČSAD.  

Zastupitelé také rozhodli, že 13,5 miliony korun podpoří  projekt tělovýchovné jednoty na rekonstrukci fotbalového stadionu a atletické dráhy.  Půl milionu korun z městské pokladny půjde na opravu Španělské kaple. 

“Především ta investice půjde na rekonstrukci střechy, fasáda a klempířských prvků. Nutno připomenout, že už v loňském roce schválilo město jednu dotaci ve  výši 500 tisíc korun. Velkou část by ale měl hradit především Moravskoslezský kraj,” podotkl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Celý průběh jednání zastupitelstva lze shlédnout na webových stránkách TV Polar, kde je několikahodinová schůze nově přehledně rozdělena do časových úseků dle jednotlivých bodů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků