Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Úřady i policisté nabádají, aby lidé řešili jen akutní věci

Kvůli hrozbě koronaviru přistoupily úřady a další instituce k množstvím opatření. Někde omezili hodiny pro styk s veřejností, například novojičínská radnice ale uzavřela všechny své budovy.

Zatímco na ostravském magistrátu odbaví u přepážek klienty dopředu objednat elektronicky, nebo v Karviné zavedli omezené úřední hodiny, v Novém Jičíně jsou od pondělka pro veřejnost uzavřeny všechny budovy městského úřadu. Zaměstnanci jsou ovšem na svých pracovištích.

“Zaměstnanci jsou na svých pracovištích. My jsme se všechny objednané klienty jsme o situaci vyrozuměl. Samozřejmě neodkladné záležitosti vyřídíme, konkrétně to je třeba vydání občanského průkazu pro člověka, který na jeho základě obdrží důchod,” vysvětlil Josef Solanský, tajemník MěÚ Nový Jičín.   

Provoz omezila i státní správa, například katastrální a finanční úřady, které podatelny pro veřejnost otevírají pouze v pondělí a ve středu od 8 do 11 hodin a některá pracoviště zcela uzavřeli.  

“Finanční úřad vyzývá občany, aby maximalizovali své osobní návštěvy na finančním úřadě a nově své dotazy konzultovali především telefonicky a -emailem,” sdělila Petra Homolová, tisková mluvčí pro Finanční úřad pro MS kraj. 

V upraveném režimu vykonávají službu také policisté, kteří rovněž občany žádají o telefonický kontakt, nicméně nerezignovali na dohled nad veřejným pořádkem a bezpečností v dopravě. 

“Primárním cílem je minimalizovat kontakt policistů s občany při řešení každodenní agendy,” uvedla Soňa Štětínská, tisková mluvčí PČR Moravskoslezského kraje.

Jak dále policejní mluvčí podotkla, v době nouzového stavu mohou padat za určité skutky přísné tresty, například za krádeže, šíření poplašné zprávy nebo nakažlivé nemoci. 

Instituce nabádají veřejnost, aby sledovala jejich weby a elektronické úřední desky.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků