Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Azylový dům v Novém Jičíně šije roušky pro veřejnost i bezdomovce

Ve speciálním režimu fungují v těchto dnech také azylové domy. Například v Novém Jičíně vybavili jejich pracovníci bezdomovce rouškami a klientům zařízení měří teplotu.

Azylový dům v Novém Jičíně užívají dvě skupiny lidí. Pro jednu z nich, což jsou ubytovaní muži a matky s dětmi, platí klasická opatření jako pro každého občana. Druhou skupinou je asi 30 lidí bez domova, kteří zde dochází pouze do noclehárny, případně denního centra. 

“Ti jsou ohroženější. Dnes se se nám podařilo je všechny vybavit rouškami, které našli naši pracovníci. Dostali nařízení, aby se nezdržovali ve velkých skupinách a dbali co nejvíce na osobní hygienu, a  také ať případně nenakazí někoho druhého,” uvedl Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína a ředitel místní Charity. 

Všem klientům tu denně měří teplotu, co dvě hodiny pracovníci dezinfikují společné prostory domu. Prostředků - i zdravotnických roušek z Moravskoslezského kraje už mají pro personál dostatek.  

Pracovníci azylového domu se spolu s dalšími 15 dobrovolníky ale  vrhli na šití látkových roušek pro veřejnost. 

“Roušky nám mizí přímo pod rukama. Každou půlhodinu se tady objeví nějaký člověk, který chce roušku,” podotkl Marcel Brož. 

Většinou si pro ně přicházejí starší občané a jak už zaznělo v úvodu, rozdávají je i lidem bez domova.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků