Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Sportovci a město připravují rekonstrukci stadionu. "Kosmetické" opravy zažil jen kvůli spartakiádám

Tělovýchovná jednota Nový Jičín uspěla na ministerstvu školství s žádostí o dotaci na opravu sportoviště. Ještě letos by měl získat novou podobu letní stadion. Na jeho rekonstrukci přispěje i město.

Škvárová atletická dráha místy připomínající oraniště, téměř 60 let starý fotbalový trávník - to je aktuální stav letního stadionu v Novém Jičíně, stavby která byla zkolaudována v roce 1962 

“Od té doby nebyla provedena vůbec žádná větší, natož generální údržba areálu. V podstatě u příležitosti spartakiád se provedla nějaká dílčí opravy, nátěry, výměny laviček,” konstatoval  Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín. 

Už koncem května by se ale sportoviště mělo začít měnit. Tělovýchovná jednota získala na rekonstrukci 36 a půl milionu korun. Sedmdesát procent nákladů garantuje ministerstvo školství, zbytek prostředků, 13 a půl milionu korun, poskytne město. 

“Areál sice patří tělovýchovné jednotě, ale je to v rámci města. Zároveň tělovýchovná jednota nemá tolik prostředků, aby byla schopna to sama spolufinancovat, proto ta účast města byla nezbytná, jinak by tělovýchovná jednota musela dotaci ministerstva odmítnou a k rekonstrukci by nedošlo,” podotkl  Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

“V současné době máme prostředky a jsme ve etapě, kdy dokončujeme výběr zhotovitele tak, abychom mohli podepsat smlouvo dílo a mohli začít stavbu realizovat,” dodal předseda tělovýchovné organizace. 

Veškeré atletické sektory budou mít tartanový povrch, nový bude přírodní trávník, drenáže a umělá závlaha. Hlavní tribuna zatím zůstane beze změny, s její přestavbou se počítá až v rámci projektu města - revitalizace sousedního areálu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků