Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Školka pro děti záchranářů funguje v Novém Jičíně

Novojičínská radnice už před více než týdnem rozhodla o uzavření všech mateřských škol na území města. Teď ale jednu přece jen znovu otevřela - mohou do ní děti zdravotníků a dalších záchranářských pracovníků.

V Novém Jičíně jsou čtyři subjekty sdružující městské mateřské školy. Vedení radnice rozhodlo, že děti zdravotníků a pracovníků dalších záchranářských složek bude hlídat Mateřská škola Dlouhá.  

“Ta školka byla vybírána s ohledem na zázemí. Na Dlouhé je kuchyně,  to bylo hlavní kritérium,” uvedl Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína.  

“Děti máme v co nejmenších skupinách. Snažíme se udržovat u sebe sourozence, ale tak, aby došlo k co možná nejmenší šanci na rozšíření nějaké infekce,” sdělil Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín.

Školka je otevřena od 6 do 17 hodin. Zkraje týdne tu zatím nastoupilo 12 dětí. Stejně jako jinde i tady ale pro personál bojují s nedostatkem roušek. Část ústenek školka získala od dárců  a potřebuje další.

“Chtěl bych říct, že paní učitelky, které momentálně nejsou v práci, tak pomáhají tím, že šijí roušky, ať už pro samotnou školku, případně pro oddělení nemocnice,. takže i tito, kteří momentálně nejsou v tom plném nasazení,” podotkl místostarosta. 

“Pokud by někdo měl k dispozici roušky a byl by ochoten je věnovat, tak bychom za to byli samozřejmě rádi,” reagoval ředitel mateřské a základní školy.   

Ředitel školského zařízení dodal, v  maximální míře jsou v budovách Mateřské a Základní školy Dlouhá a dalšího pracoviště na Jubilejní schopni přijmout až kolem stovky dětí.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků