Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uzavřen je v Novém Jičíně jeden separační dvůr, svoz odpadu funguje beze změn

Zajistit plynulý svoz komunálního odpadu a současně bezpečnost pracovníků technických služeb, o to se maximálně snaží i v Novém Jičíně. Město omezilo některé služby v oblasti odpadového hospodářství a doporučuje lidem, jak likvidovat použité roušky.

“Je důležité roušku vložit do samostatného igelitového sáčku, ten zavázat, a to místo, kde je zavázán, ještě ideálně postříkat dezinfekcí  a pak jej můžeme vložit do komunálního odpadu,” popsal Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína. 

Správně se zbavit jednorázových i déle používaných látkových roušek má za cíl jediné - ochránit pracovníky technických služeb. Plynulý svoz a likvidace odpadů je i v době koronavirové nákazy podstatnou prioritou života ve městě. Bez omezení funguje v Novém Jičíně svoz směsného i tříděného odpadu. 

“Ale jednak kvůli lidským kapacitám a na technických službách a také kvůli bezpečnosti jsme zavedli jistá omezení, která se týkají separačních dvorů,” podotkl místostarosta. 

Uzavřen je menší dvůr na Palackého ulici, kde by mohlo docházelo k většímu kontaktu mezi lidmi. Za zvýšených hygienických opatření dále funguje prostornější sběrný dvůr na ulici Propojovací. 

Dalším opatřením je, že až do odvolání si lidé u technických služeb nemohou objednávat přistavení  velkoobjemových kontejnerů. 

“Kdyby se stalo, že se nákaza rozšíří mezi pracovníky technických služeb, tak  v podstatě by byl velký problém ten svoz zajistit,” zdůraznil Ondřej Syrovátka.  

Zatím zůstává beze změny informace, že ve středu 15. dubna bude zahájen svoz biologicky rozložitelného  odpadu, který zajišťuje společnost ASOMPO.
Jakub Děkan & band + Kofe-In / dvojkoncert

14.08. 20:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

Horká kaše/ Letní open –air show

15.08. 20:00
Nový Jičín, Amfiteátr Skalky, Nový Jičín

Novojičínské Od-dechovky - festival dechových hudeb Nový Jičín

16.08. 13:00
Nový Jičín, Zahrada restaurace Nové Slunce, Nový Jičín

STRABAG a.s. - okres NJ
Šenov u Nového Jičína
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Mošnov
Mošnov
od 90 do 110 Kč/hod.

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 88 do 88 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků