Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kde je možné v Novém Jičíně sportovat? Kdy to lze bez roušky?

Vláda uvolnila některá restriktivní opatření a otevřela venkovní sportoviště. Běžci nebo cyklisté nemusí mít za určitých podmínek roušku. V Novém Jičíně se takto mohou lidé pohybovat třeba na cyklostezce, Skalkách nebo Svinci. Tenisové kurty se otevřou tento týden.

Nouzový stav v souvislosti s koronavirem poslanecká sněmovna prodloužila do 30. dubna, současně ale došlo k uvolnění některých opatření. Otevřená jsou od 7. dubna venkovní sportoviště v parcích, v přírodě a na veřejně přístupných místech. Ovšem stále za dodržení bezpečnostních podmínek. 

“Co se týče konkrétně našich sportovišť v Novém Jičíně, tak si dokážu představit rodinnou projížďku na naši cyklostezce směr Hodslavice. Co se týče výletišť, ať jsou to Skalky, Čerťák nebo výletní místo Svinec, tam si taky dokážu představit ten volný pohyb v přírodě, kdy člověk tu roušku, když je v lese nebo na tom výletišti sám, tak nemusí použít. Samozřejmě, když se bude míjet s jinou osobou, měl by mít zakrytá ústa a nos,” uvedl Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína.  

Znamená to, že cyklista nebo běžec nemusí mít roušku, pokud se bude pohybovat v místech, kde nejsou další lidé. 

“Dále upozorňuji, že to sportování je přípustné, ale za předpokladu, že člověk dodrží tu minimální odstupovou vzdálenost dvou metrů od ostatních osob,” podotkl starosta. 

Podle uvolněných pravidel je také dovoleno hrát tenis. Kurty na Purkyňově ulici jsou ještě mimo provoz, probíhá úprava sportoviště, otevření plánují v průběhu týdne po Velikonocích. Aktuální informace zveřejní tenisový areál na svých webových stránkách. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy