Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín má vlastní dezinfekci a rizikové prostory čistí téměř denně

Nový Jičín pokračuje v plošné dezinfekci veřejných prostor, která má snížit možnost šíření koronaviru. Pracovníky technických služeb ve speciálních oblecích lze vidět téměř denně. Postřikem ošetřují lavičky, kontejnery a také prostory před domy.

Nový Jičín byl koncem března jedním z prvních měst v republice, které se pustilo do dezinfekce veřejných prostor. Od minulého týdne tu začali pracovníci technických služeb provádět ošetřující postřiky v pravidelném režimu téměř denně. 

“Vyčlenili jsme pro tuto činnost dvě pracovní čety ze střediska zeleně a ze střediska komunikací. Používají virocidní prostředek, který si sami připravujeme, mícháme,” uvedl  Pavel Tichý, ředitel TS Nový Jičín. 

Jednou týdně aplikují ošetřující postřik ve všech prostorách a na vozech technických služeb, včetně sběrných dvorů, třídící linky a objektech na hřbitově. Pracovníky ve speciálních oblecích pak ze vidět v několika dalších rizikových oblastech. 

“Pravidelně jedenkrát týdně provádíme dezinfekční postřiky u kontejnerových stání, včetně prostoru vstupu a kontejnerových stání u domu s pečovatelskou službou. Dále dětská hřiště, lavičky a autobusové zastávky,” doplnil ředitel technických služeb.   

Speciální prostředky také používá úklidová firma v bytových a nebytových objektech města. Technické služby pak v jednotýdenní frekvenci nanesou dezinfekci na nejbližší okolí těchto budov - vstupy do domů, lavičky a odpadkové koše. 

Nahlásit chybu
ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
Nový Jičín
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
Hostašovice
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail