Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pečovatelská služba ProSenior v Novém Jičíně funguje téměř beze změn

Téměř beze změn funguje v Novém Jičíně pečovatelská služba. V aktuální situaci navýšila počet klientů a rozšířila cílovou skupinu. V provozu je také odlehčovací služba. Může ale přijímat pouze osoby s negativním testem na koronavirus.

Hlavní cílovou skupinou pečovatelské služby ProSenior v Novém Jičíně jsou lidé vyššího věku. V souvislosti s koronavirem teď ale svou pomoc rozšířila také o osoby v karanténě a se závažnými onemocněním.

“Takže další ohrožení, jako jsou například lidé na dialýze nebo léčeni s rakovinou. Jsou momentálně více doma, nevycházejí, takže jsme rozšířili nákupy,” uvedla Alice Hynčicová, vedoucí organizace ProSenior, Nový Jičín.   

Na zajištění nákupů nemohoucím lidem nebo tě , kteří jsou v karanténě, spolupracují s ADROU.  K tomu slouží mimořádná telefonní linka 730 570 574, na které občané získají i duchovní pomoc. Podle informací krajské hygienické stanice je v lokalitě Nového Jičína a okolních obcí k 20. dubnu pouze 8 osob, u kterých byl COVID-19 prokázán.

“Zatím  v Novém Jičíně pořád není mnoho lidí v karanténě, v tuto chvíli se nakupuje devíti lidem a každý den linka přijme tak do desíti hovorů,” podotkla vedoucí organizace. 

Součástí zařízení ProSenior je také odlehčovací služba, která podle nařízení vlády může přijímat klienty s negativním testem na koronavirus a ti musí nejprve do 14 denní karantény. Hromadné testováním už v minulých dnech absolvovali i všichni zaměstnanci služby. 

“Dobrá zpráva je, že jsou všichni negativní a toto testování se bude podle nařízení vlády se toto testování bude opakovat každých 14 dní,” uzavřela Alice Hynčicová. 

Vedoucí zařízení ProSenior také poděkovala všem zaměstnancům a dobrovolníkům za pracovní nasazení a  pomoc a je ráda, že dosud nemuseli ¨kromě roušek, rukavic a dezinfekce použít další krizové prostředky - speciální ochranné obleky.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy