Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín zvýšil úlevy svým podnikatelům. Z nájmu zaplatí čtvrtinu

Radní Nového Jičína přijali nový návrh opatření, který má ulevit podnikatelům v prostorách města zasažených epidemiologickou situací. Nájemné jim sníží o 75 procent, a to s přesahem jednoho měsíce po otevření.

Živnostníkům, kteří podnikají v prostorách ve vlastnictví města Nového Jičína a museli provozovny uzavřít nebo omezit, původně vedení radnice slíbilo sníží nájemné o polovinu. V novém opatření ovšem radní schválili jeho pokles o 75 procent, a to za období od 1. dubna do konce měsíce následujícího po znovuotevření. 

“Pokud bude provozovna otevřena v průběhu dubna, tak se snížené nájemné bude týkat období dubna a května. V případě, že některá z provozoven bude otevřena až v průběhu června, snížení nájemného bude probíhat až do konce července,” upřesnil  Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Další vztahy mezi nájemci prostor a podnikateli, které zasáhla epidemiologické situace, obecně upravuje vládní zákon. Týká se například odložení platby nájemného do konce roku 2020.

Město se pak ve svých opatřeních zaměřuje i  na  konkrétní skupiny podnikatelů, například provozovatele restaurací a kaváren.  

“Jedno z opatření je prominutí místního poplatku za užívání veřejného  prostranství v případě restauračních předzahrádek, kdy s účinností od května až do konce roku budou provozovatelé restaurací, kteří zahrádky užívají, od tohoto poplatku plně osvobozeni,”  dodal místostarosta.   

O kompletním seznamu opatřeních bude vedení města podnikatele ve svých nebytových prostorách podrobně informovat.

Nahlásit chybu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail