Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za psy a odpad mohou lidé v Novém Jičíně zaplatit později

Novojičínská radnice postupně přijímá další opatření, která mají lidem ve městě pomoci lépe zvládnout aktuální situaci nebo se v ní snáze orientovat. Posunula například termín splatnosti poplatku za odpady, a také řešila platby za kroužky a školky.

Poplatek za odpady se letos pro novojičínské obyvatele poprvé po sedmi letech zvýšil, a to o necelou padesátikorunu na 600 korun na osobu a rok Jeho oficiální splatnost je do konce června. Vedení města se rozhodlo lidem, které epidemie ekonomicky zasáhla, situaci trochu ulehčit a splatnost posunulo. 

“Určitým způsobem přicházíme s benevolencí. V okamžiku, kdy občané zaplatí do konce října letošního roku, nebude městský úřad navyšovat tento poplatek až na trojnásobek, který mu zákon o místních poplatcích umožňuje,” uvedl Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

Stejně tak bez jakékoliv sankce mohou občané až do 31. října uhradit také poplatek za psy. Sérii opatření připravují i provozovatelé městských kulturních a sportovních zařízení. Již dříve jsme podrobně informovali o režimu Beskydského divadla. Například bazén prodlouží platnost permanentek. 

“V případě poplatku za kroužky ve Středisku volného času Fokus bude jeho poměrná část vrácena klientům tohoto zařízení. V případě školného u mateřských škol, které jsou zavřené, ředitelé v souladu s právními předpisy rozhodnou o vrácení poměrné části školného,”  podotkl místostarosta. 

Radnice ale například nechystá žádná plošná opatření pro nájem městských bytů. Lidé mohou případně podat individuální žádosti, Tuto problematiku ovšem řeší svými postupy stát.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy