Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na opravy bytů dává Nový Jičín miliony. Zdevastovali je nájemníci nebo zub času

Město Nový Jičín vynakládá miliony korun na opravy svých volných bytů, které jsou ve špatném stavu, a noví nájemci o ně proto nejeví zájem. Zdevastované jsou buď nevhodným užíváním nebo stářím.

Městský byt 2+1 ve staré zástavbě na ulici 28. října v centru Nového Jičína už se může ucházet o nové nájemce. Stavební práce na jeho kompletní obnově skončily. 

“Tento byt byl silně zakouřený, takže se museli sanovat omítky, byt prošel celkovou rekonstrukcí, nová je voda, odpady, elektroinstalace. Rekonstruovaná je i celá koupelna, místo vany se udělal sprchový kout,” popsal práce Marek Pavelka, bytový technik.  

Podobné proměny město realizuje i ve svých dalších domech, například na ulici Luční nebo Bulharská a v plánu jsou další. Mnohé z městských bytů potřebují generální zásah, protože disponují původním čtyřicet let starým vybavením, jiné zdevastovali jejich uživatelé. 

“V rozpočtu města je vyčleněn objem finančních prostředků ve výši pět milionů korun bez DPH.  V okamžiku, kdy je byt rekonstruován, je dán k dispozici nájemcem na základě výsledků nabídkového řízení, čili probíhá obálková metoda,” Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína.  

V letošním roce zatím novou podobu a vybavení získalo sedm bytů, vloni radnice zrenovovala 33 svých příbytků. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků