Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna v Novém Jičíně otevřela, knihy jdou do čtyřdenní karantény

Po měsíci a půl opět přivítala čtenáře novojičínská knihovna. Návštěvníci ale musí počítat s hygienickými opatřeními a zpomaleným koloběhem knih. Všechny vrácené tituly jdou do čtyřdenní karantény.

Městská knihovna v Novém Jičíně po vynucené pauze opět přivítala své čtenáře ve středu 29. dubna. Otevřela pro dospělé i děti. Všichni musí dodržet nařízená hygienická a provozní pravidla. 

“Lidé zvláštním vchodem vcházejí do knihovny a nepotkávají už se s lidmi, kteří vycházejí z knihovny. Přicházejí sem, tady dole se jim na dvou počítačích výpůjčky odečítají a oni potom pokračují do prostor půjčovny,” popsala systém provozu Radmila Grofová, knihovnice dětského oddělení.

Čtenáři musí také tolerovat dočasnou nedostupnost vrácených titulů.  

“Knihy budeme po vydezinfikování nechávat čtyři dny v karanténě. Takže, když se knihy vrátí, budou ve vyhrazeném prostoru, a teprve potom se budou vracet do oběhu,” uvedla Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín.

Knihy mohou čtenáři vybírat prostřednictvím na on-line katalogu. Uvnitř knihovny by se měli zdržet pouze nejnutnější dobu.

“V rámci knihovny máme také krásnou zahradu a dětské hřiště. Ale tyto prostory budou zatím pro veřejnost ještě zcela uzavřeny. Takže uvítáme návštěvníky v knihovně, ale jen za účelem výpůjčky a vrácení knih,” podotkla ředitelka městského kulturního střediska.   

Výpůjčky jsou prodlouženy do konce června. Provozní doba knihovny je nastavena podle prázdninového režimu. Každý den je do ní vložena přestávka od 11 do 12 hodiny určená pro dezinfekci prostor. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků