Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pacienti v novojičínské nemocnici by neměli zbytečně čekat

Také novojičínská nemocnice postupně obnovuje běžný provoz. Lékaři si zvou pacienty na do ambulancí a pomalu se vrací do normálu i plánované zákroky. Vše stále za přísných protiepidemických opatření.

Postupný návrat k normálnímu provozu zahájila novojičínská nemocnice, stejně jako většina zdravotnických zařízení, zhruba před dvěma týdny. Do ambulancí se vrací pacienti i na běžné kontroly.   

“Jsme strašně rádi, že v současné době už jsme schopni aspoň částečně obnovovat provoz ambulancí a oddělení. Není to jednoduché a ten nájezd nebude tak rychlý, jak bychom si představovali. Protože je jasné, že pořád musíme dodržovat poměrně přísná protiepidemická opatření a být opatrní, abychom neuvolnili provoz příliš rychle,” uvedl Jan Káňa, ředitel Nemocnice Nový Jičín. 

Systém je nastaven tak, aby se zejména v čekárnách nepotkávalo více lidí.

“Berme to jako výzvu, jako příležitost k tomu, aby se nám pacienti nekumulovali, a abychom opravdu začali dodržovat to, co by ve zdravotnictví mělo být. Aby se začalo objednávat na časy a aby na hodinu nebylo osm lidí a lidé zbytečně nečekali. Když se to zvládne u holiče, myslím, že by se to mělo zvládnout i u lékaře,” podotkl ředitel nemocnice.

Ředitel nemocnice, který je zároveň primářem ortopedického oddělení, se dále vyjádřil k plánovaným operacím, které byly po dobu měsíce a půl významně omezeny.  

“Samozřejmě se nevrátíme na 100 procent, ale doufám, že na nějakých 60 nebo 70 procent se budeme schopni vrátit i za současných protiepidemických opatření. Nájezd na 100 procent ale bude trvat dlouho,” dodal Jan Káňa.  

Nemocnice už opět umožnila přítomnost otců u porodu, rovněž za dodržení přísných pravidel. V areálu funguje odběrové místo pro testování na přítomnost koronaviru. To nyní mohou využívat i samoplátci. Musí se dopředu objednat (bezplatná telefonní linka 800 700 701).

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy