Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porodnice nabízí po rekonstrukci lepší komfort, maminky mohou odpočívat v masážní vaně

Novojičínská nemocnice zrekonstruovala porodnické oddělení. Nový je operační sál, lékařské vybavení a budoucí maminky mají k dispozici relaxační místnost s masážní vanou.

Malá Eliška přišla v novojičínské porodnici na svět počátkem roku. Její maminka už tak mohla využít některé z novinek zrekonstruovaného gynekologicko-porodnického oddělení.

maminka Elišky: “Já si myslím, že prostředí je velice pěkné, je tady nová masážní vana, s tím jsem maximálně spokojená. maminky mohou využít i žebřiny, já jsem je teda nevyužila, ale myslím si, že je to skvělá věc."

 Kompletně modernizovaný je operační porodní sál, kde probíhají císařské řezy, porodní boxy se sprchovým koutem a nová je i část lékařského vybavení, celková investice za 4 miliony korun.

Jana Kopencová, vedoucí lékařka porodních sálů, Nemocnice Nový Jičín: “Zde máme relaxační místnost pro rodičky, máme zde vířivou vanu, která může pomoci v první době porodní při bolestech v podbřišku a při kontrakcích.”

Nemocnice má také díky daru Nadace Děti na dlani špičkový novorozenecký resuscitátor, který pomáhá prodýchat novorozence při horší poporodní adaptaci. Budoucí maminky se mohou spolehnout i na další kvalitní vybavení.

Jana Kopencová, vedoucí lékařka porodních sálů, Nemocnice Nový Jičín: “Nabízíme jim screeningová vyšetření na ultrazvukových přístrojích nejmodernějšího typu, zajišťujeme předporodní kurzy a maminky mají možnost přijít na prohlídku porodního sálu a porodnice."

Toto oddělení nemocnice se také pyšní titulem „Baby friendly hospital“ a nabízí např. i propracovaný systém na podporu kojení. Za rok 2019 tu spatřilo světlo světa 651 miminek. Zajímavostí je, že i letos, kdy je přestupný rok, se tu i 29. února narodily dvě holčičky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy