Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Novém Jičíně zažijete filmové Vary, nechybí ani červený koberec

Mezinárodní filmový festival se letos kvůli stále platným omezením přesunul z Karlových Varů do téměř stovky kin v České republice. Červený koberec rozprostřeli i v novojičínském biografu, který se k projektu Tady Vary připojil.

Postavit se jako filmová hvězda na červený koberec, tedy alespoň na jeho kousek, a nechat se fotografovat může každý, kdo v těchto dnech zavítá do novojičínského Kina Květen. Zdejší biograf využil nabídku organizátorů Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary připojit se k náhradnímu projektu nazvanému Tady Vary.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Tato nabídka byla velice zajímavá, zvláště v současném období, kdy se potýkáme s návštěvností v kině, návštěvnost kin je celorepublikově špatná. Takže jsme návštěvníkům připravili filmový festival Karlovy Vary v Novém Jičíně.”

Probíhá od 3. do 11. července v 96 kinech v celé republice. Ve všech budou promítnuto 16 stejných filmových titulů.

účastnice akce: “Kultura mě zajímá, ráda navštěvuji kino.”
účastnice akce: “Jako správný filmový fanoušek bych si takovou událost neměla nechat ujít.”
účastnice akce: “Myslím si, že je to skvělá příležitost zažít určitým způsobem festival Karlovy Vary.”

Diváci, kterých v první den dorazila asi třicítka, se mohli těšit na zahajovací snímek Než skončí léto, projekt dále obsáhne například snímky Proxima, Meky a další. Představení budou koncipována ve festivalovém duchu.

Marek Grussmann, vedoucí Kina Květen: “Před některými vybranými filmy bude probíhat on-line přenos s režiséry nebo s některými herci a účastníky filmu nebo karlovarského festivalu.”

Návštěvníci projektu Tady Vary se mohou v jeho průběhu dočkat i překvapení. Distributorská společnost losuje kina, do kterých zavítají zajímaví hosté spojeni s filmovým festivalem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy