Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Klece ve sklepích novojičínské školy nahradí šatní skříňky

Začaly prázdniny, školní budovy jsou opět bez dětí, ovšem některé plné stavebních dělníků. Například v novojičínské Základní škole Tyršova začala rekonstrukce suterénu. Klecové šatny tu nahradí mezi dětmi dlouho žádané skříňky.

Nový Jičín dá na letošní na údržbu a modernizaci škol a školek více než 24 milionů korun. Největší část peněz, téměř 8 milionů korun, proinvestuje v Základní škole Tyršova.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Kde jsme se konečně dostali k tomu, že můžeme opravovat šatní bloky, ale zároveň s tím i velkou část sanací. Ta budova je vlhká, ta vlhkost se ukázala paradoxně i při té nové fasádě, ta vlhkost vzlínala.”

Vnější zdivo bylo opraveno před třemi lety, když si škola připomínala 130 výročí založení. Stáří budovy se pak negativně projevilo právě právě ve sklepních prostorách. Ty prochází změnou, která navíc potěší téměř 300 dětí z druhého stupně.

Hana Juchelková, zástupkyně ředitele ZŠ Tyršova, Nový Jičín: “My jsme měli staré klecové šatny ještě z dob minulého století. Sice měly své kouzlo, ale děti toužily po moderních nových skříňkách, tak konečně se na ně mohou těšit.”

Rušno je ale také v dalších městských školách, v té na ulici Komenského 66 začíná revitalizace atria, na Jubilejní a Dlouhé se například budují venkovní učebny a výukové kuchyňky.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Samozřejmě v rámci finančních úspor na městském úřadě jsme pozastavili některé údržby, které nebyly tak závažné, jako jsou například opravy plotů a jiné.”

Naopak zásadní a dlouho připravované projekty škrty v rozpočtu způsobené aktuální krizí, neohrozily. Na některé z nich se podařilo získat také dotace z Evropské unie, a to ve výši až 90 procent uznatelných nákladů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy