Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín chce vizi do budoucna, plánuje, jaký by měl být za sedm let

Novojičínská radnice připravuje strategický plán rozvoje na následujících sedm let. Zásadní dokument má definovat, jakým směrem by se mělo města ubírat v oblasti kvality života. Dokončen má být v únoru příštího roku.

V jakých oblastech by se měl Nový Jičín v letech 2021 až 2027 dále rozvíjet. Na tyto zásadní otázky by měl odpovědět strategický plán, který radnice dlouhodobě připravuje.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Měl by obsahovat veškeré vize pro město do budoucna, na kterých by měla být nějaká širší shoda. Důležité je, že to není koaliční projekt, ale měla by se na něm shodnout opozice, odborníci, veřejnost, podnikatelé, zaměstnavatelé, zaměstnanci.”

Do tvorby plánu se mohou zapojit prostřednictvím dotazníku, ve kterém reagují na kvalitu služeb, školství, možnost kulturního vyžití, dopravního spojení, čistou ovzduší a podobně.

Václav Nezval, odbor rozvoje a investic, MěÚ Nový Jičín: ”Snažíme se od lidí zjisti, co je ve městě trápí, co naopak hodní kladně. Mohou navrhnout vlastní projekty, do čeho by mělo město investovat.”

Formuláře s otázkami jsou v elektronické i v papírové podobě. Ty tištěné mohou lidé vhodit do schránek v budovách úřadu a Návštěvnického centra.

Natálie Tobolová, Návštěvnické centrum Nový Jičín: “Chodí tak průměrně deset až patnáct lidí za týden.”

Sběr dat bude probíhat do 15. července. Následovat bude práce v odborných skupinách a na podzim veřejné projednání. Termín dokončení strategického plánu je v únoru příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy