Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na poslední kousek chodníku čekala novojičínská Loučka deset let

Bezpečnost chodců v novojičínské části Loučka zvýší nový chodník. Povede kolem hlavní frekventované silnice. Místní na jeho stavbu, která začala teď v létě, čekali deset let.

Císařská ulice v novojičínské místní části Loučka je současně výpadovkou z města směrem k rychlostní silnici I/48. 118 metrů dlouhý úsek mezi křižovatkami s ulicemi Křenovou a Na Drážkách byl poslední částí, kde nevedl chodník. Jeho stavbu žádali místní od roku 2010. Začala před pár týdny.

Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: “Moje první slovo je konečně. O tento chodník jsme usilovali, protože je to velmi nebezpečné inkriminované místo, celých deset let. Ale přes ty peripetie, problémy, které město řešilo s majiteli sousedního pozemku, přes to nejel vlak.”

Vyjednat kompromis s vlastníky pozemku, které se nám kontaktovat nepodařilo, se radnici povedlo teprve nedávno..

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “Je to záležitost, která je dlouho žádaná ze strany místních obyvatel Loučky. Kvůli majetkoprávním záležitostem proces přípravy tohoto projektu byl delší. Nicméně v letošním roce se tato záležitost realizuje.”
Jaroslav Kotas (KSČM), předseda osadního výboru v Loučce: “Pro nás, pro Loučku je velmi důležitý. Děti tady chodí do školky, je tu rušná křižovatka, benzinka. Takže jsme konečně spokojeni, že tento chodník bude a budeme mít klidnou dušičku, že jsme pro to něco udělali.”

Nový chodník bude mít také vodící linie pro nevidomé a slabozraké. Součástí stavby je vybudování kontejnerových stání na odpadní nádoby. Práce za 2,2 milionu korun, hrazené z rozpočtu města, mají skončit v říjnu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy