Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínské kulturní léto ve znamení improvizace

Letošní výjimečné Novojičínské kulturní léto se blíží do svého finále. Kvůli měnícím se opatřením jej neustále provázely změny programů, v krajním případě i jejich rušení. Jeden z prázdninových večerů, který proběhl bez komplikací, patřil rock´n´rollu.

Zahrada restaurace Nové Slunce zažila originální rokenrolový večer. Písničky z 50. a 60. let v klasickém provedení kapely Crazy Dogs byly posluchačkou a díky spontánnímu živelnému projevu i diváckou lahůdkou.

Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: ”Máme tady jednu z posledních akcí, ovšem velmi veselou. Ti, kteří mají rádi rokenrol, takovou živou hudbu, si opravdu přijdou na své, protože kapela Crazy Dogs odvádí skvělou show.”
Medard Konopík, kapelník Crazy Dogs: “Začali jsme před čtyřmi lety hrát klasický rock´n´roll, s původním složením, v původních aranžmá, na původní nástroje, tak jak se to má správně hrát.”

Návštěvníci koncertu mohli slyšet Billa Haileyho, Elvise Presleyho, Chucka Berryho a další hvězdy rokenrolové éry.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Jsme rádi, že diváci, i přes tu situaci jaká je, jaká jsou opatření, tak chodí. Myslím, že si to tady všichni užíváme.”

Nicméně kulturní pracovníci zažili během letošního léta i situaci, kdy museli například dvoudenní festival zrušit z minuty na minutu, a to v červenci, kdy krajská hygiena vydala opatření s okamžitou platností a zaskočila tím dá se říci všechny obyvatele severní Moravy.

Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Museli jsme bohužel úplně zrušit třetí ročník Festivalu pod kaštany, ale podařilo se nám celý program přesunout na příští rok. Některé akce jsme překládali na náhradní termíny. Třeba Anna K. bude 12. září na Skalkách.”
Jiří Macíček, MKS Nový Jičín: “Jsme zvyklí domlouvat a realizovat koncerty, letos jsme více rušili a hlavně přesouvali. Nechtěli jsme se ale úplně vzdát. Pokud nějaká možnost byla, přestěhovali jsme se do zahrady Nového slunce, kde můžeme řešit kapacitu. Byli jsme dohodnuti, že pokud ta kapacita bude omezena ještě na nějakou únosnou úroveň, tak budeme ty akce realizovat, což až na pár výjimek proběhlo.”
Iva Pollaková, ředitelka MKS Nový Jičín: “Letošní novojičínské léto je opravdu výjimečné. Reagujeme na každé opatření a nařízení, které se bohužel skoro každý den mění. V současné době jsou nastaveny podmínky tak, že můžeme pořádat venkovní akce do tisíce osob. Bude tady ještě Adam Mišík, původně byl plánovaný na Vítání prázdnin 30. června.”

Koncert Adama Mišíka se koná 28. srpna, začátek je ve 20 hodin. Kulturní pracovníci dále upozorňují, že v podstatě neustále improvizují, a tak je možné, že se i v září v restaurační zahradě nějaký další program uskuteční.

V závěru kulturního léta 19. září zazní na terase v amfiteátru na Skalkách Oldies rock, a to například s kapelami Věšák nebo revivalem Jethro Tull - Cimrmanovo torzo.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 49 000 do 49 000 Kč/měsíc

Detail

Stav-holl s.r.o. pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 31 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry