Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Letní akce v Žilině byla pro děti i rehabilitací

Děti z různých míst severu Moravy se potkaly na loučení s prázdninami v místní Žilině. Ovšem ne všechny do školy nastoupily. Neumožňuje jim to zdravotní stav. Akce se tu konala pro nemocné, kteří trpí dětskou mozkovou obrnou.

Na loučení s prázdninami dorazily do Žiliny děti a rodiče z ostravského rehabilitačního zařízení Arcada a z Asociace rodičů a dětí s dětskou mozkovou obrnou. Ty šikovnější si mohly užít i připravené atrakce a zábava tak pro ně byla současně i svalovou rehabilitací.

rodič dítěte s dětskou mozkovou obrnou: “Ve dvou letech nám rehabilitační lékařka řekla, že holka nebude chodit, ale věnovali jsme se ji a dělá velké pokroky. Už chodí a trošku začíná i běhat
Miloš Svoboda, předseda Asociace rodičů dětí s DMO: “Péče o zdravotně postižené dítě je závazek na dvacet čtyři hodin denně. Rodiče jsou často vystaveni stresu a únavě.”

Předseda osadního v Žilině se k pořádání tohoto setkání rozhodl i proto, že na území místní části jsou zařízení Slezské diakonie pro klienty s handicapy, které na akci rovněž přizvali.

Jaroslav Perútka (KDU-ČSL), předseda Osadního výboru Žilina: “V Žilině máme chráněné bydlení a denní stacionář, tak jsem chtěl, abychom s těmi lidmi nějak sžili, abychom se navzájem poznávali.”
Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “Jsme velice rád, že jsou mezi námi lidé, kteří organizují i akce právě pro děti i s handicapem. Dobrým příkladem je místní část Žilina.”

První akce, která poukázala na problematiku rodin pečujících o děti s dětskou mozkovou obrnou, tehdy formou diskuze s odborníky, se v Novém Jičíně konala loni na jaře.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy