Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravskoslezský kraj u zámku Nová Horka ocenil pěstounské rodiny

Moravskoslezský kraj připravil na září Dny rodiny. Ten zahajovací se konal u zámku Nová Horka na Novojičínsku. Součástí bylo ocenění těch, kteří se dlouhodobě věnují pěstounské péči.

Zámek Nová Horka na Novojičínsku sloužil dříve jako ústav pro mentálně postižené ženy, nyní se po renovaci otevírá veřejnosti jako kulturní objekt. Moravskoslezský kraj jej vybral jako první ze šesti míst, kde se konají Dny rodiny věnované pěstounské péči.

Jiří Navrátil (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MS kraje pro sociální oblast: “My jim tím chceme poděkovat, ale zároveň seznámit širokou veřejnost s tím, že jsou zde lidé, a v Moravskoslezském kraji je jich dva a půl tisíce, kteří se starají o děti, které biologické nejsou jejich dětmi.

Součástí akce tak bylo ocenění tří pěstounských rodin. Byla mezi nimii Marcela Špaková, která vychovala tři vlastní děti a postupně šest v náhradní péči.

Marcela Špaková, pěstounka: “Vstáváme v pět hodin ráno, začínáme koupáním dětí, přebalováním, rozmixování stravy. Potom Jsou běžné činnosti praní, pečení, vaření, žehlení, uklízení, toho je strašně hodně za ten den. Mezi tím ještě jezdíme rádi na koncerty, máme sjetou půlku Evropy. Takže Klidná pohodová rodina.”
Andrea Prasková, odbor sociálních věcí, MS kraj: “Samozřejmě je to i prostor pro organizace, aby se tady mohly prezentovat a ukázat co všechno dělají pro náhradní rodiče.”

Cílem akce bylo rovněž získat pro pěstounství i další rodiny. Před čtyřmi lety vyřizoval kraj 170 žádostí o náhradní péči, vloni to bylo 124.

Nahlásit chybu


K tématu
Ing. Marek Káňa - Parkoviště Ráztoka
Trojanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail