Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínský bazén simuloval únik chloru. Hasiči vyrazili na cvičný zásah

Únik chlóru z novojičínského krytého bazénu a záchrana člověka, kterého chemická látka zasáhla. To byl základní scénář cvičení, do kterého se zapojilo několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Simulovaný zásah trval zhruba hodinu.

V suterénu novojičínského krytého bazénu se zaměstnanec snažil vyměnit láhev s chlorem, který se používá na úpravu vody. Kvůli poškozenému ventilu ale začala nebezpečná chemická látka unikat a pracovník upadl do bezvědomí. Jeho kolegové alarmovali hasiče. Takto začalo cvičení integrovaného záchranného systému.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: “Hasiči se oblékli do protichemických přetlakových obleků a v první fázi dvojice hasičů zachránila tohoto zaměstnance. ve druhé fázi hasiči provizorně opravili netěsnící ventil.”

Následně skrápěním zabránili dalšímu šíření chloru do okolí.

Pavel Kelar, ředitel bazénu v Novém Jičíně: “Naštěstí se nám ještě nikdy nestalo, že by tato situace nastala.”
Lumír Balaryn, vedoucí Oddělení hosp. správy a krizového řízení, MěÚ Nový Jičín: “Ve městě jsou dva krizové objekty, ve kterých jsou nebezpečné látky. Je to zimní stadion a bazén.”

Cvičení také proveřilo součinnost profesionálních a dobrovolných hasičů, z nichž některé jednotky, konkrétně z Kopřivnice, Studénky a Frenštátu pod Radhoštěm, jsou předurčeny k chemickým zásahům.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s. - Nový Jičín, Kopřivnice a okolí
Nový Jičín
od 21 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - NJ
Nový Jičín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s. - Odry
Odry
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail