Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město podpoří TJ při opravě dalšího sportoviště, přispěje na obnovu umělého trávníku

Umělá travnatá plocha v areálu letního stadionu už je za zenitem. Nemá certifikát a nesmí se na ni hrát mistrovské zápasy. Tělovýchovná jednota připravuje rekonstrukci sportoviště a zastupitelstvo města požádala o finanční podporu.

Umělý koberec fotbalového hřiště v areálu letního stadionu už dosloužil. Jeho stav, po několika udělených výjimkách, už nesplňuje podmínky pro to, aby se na něm mohly hrát mistrovské zápasy.

Jiří Hrachovec, předseda TJ Nový Jičín: “Ta plocha už je po životnosti. Nemá certifikát, je určena pouze ke trénování. Je zpracována projektová dokumentace a po vypsání dotačního titulu, bude zpracovaná žádost a bude požádáno o dotaci i na rekonstrukci této plochy.”

Hlavním investorem má být Národní sportovní agentura, ovšem tělovýchovná jednota potřebuje i část prostředků zajistit z jiných zdrojů. O finance požádala město. Zastupitelstvo v listopadu podporu schválilo.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Tam jsme rádi, že se tělovýchovná jednota pokusí získat dotaci z Národní sportovní agentury, protože ta celková rekonstrukce je v hodnotě 13 milionů 800 tisíc korun. Pokud se TJ podaří získat 60 až 70 procent z dotace, tak jsme schválil, že jako město budeme ochotni záměr spolufinancovat v příštím roce.”

Rekonstrukce hřiště bude spočívat ve výměně umělého koberce, drobných stavebních úprav a nové bude LED osvětlení. Odhad termínu realizace je v polovině příštího roku.
Česká distribuční a.s. - Frenštát pod Radhoštěm
Frenštát pod Radhoštěm
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - Odry
Odry
od 91 Kč/hod.

Detail

R cars prodej s.r.o. - provozovna
Bílovec
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků