Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Tyršově vyměnili klece z pletiva za moderní skříňky

Po opětovném návratu do lavic se žáci Základní školy Tyršova dočkali dárku v podobě nových šaten. Desítky let staré klece nahradily skříňky. Kromě toho stavební zásah v suterénu zbavil budovu školy vlhkosti.

Postupná rekonstrukce více než 130 let staré školní budovy na Tyršově ulici probíhá několik let. Nová je fasáda a třeba také šatny na prvním stupni. Teď se mimo jiné splnilo přání žáků z vyšších ročníků - místo klecí mají šatní skříňky.

Magda Trávníčková, ředitelka ZŠ Tyršova Nový Jičín: “Letos jsme se po mnoha letech dočkali těchto nových krásných prostor pro žáky druhého stupně. Je zde 300 skříněk, na druhém stupni máme 294 žáků, takže každý má svou skříňku.”
Jan Bezděk, devátý ročník ZŠ Tyršova: “Já jsme o tom nevěděl, že se už dělají. Je to hezké, příjemné, dost místa.”
Ema Mikulášková, devátý ročník ZŠ Tyršova: “Určitě je to lepší, že si tam můžeme schovat učebnice a když někdo dojíždí, tak to nemusí tahat.”
Magda Trávníčková, ředitelka ZŠ Tyršova Nový Jičín: “Žáci klecové skříňky také určitým způsobem milovali, ale pan školník příliš ne, protože musel každou chvilku opravovat rozbité pletivo. Nedávno jsme slavili 130 let školy a netuším, jak dlouho tady staré klecové šatny byly. Určitě i pro žáky je ten komfort mnohem lepší, když každý bude mít svou skříňku.”

Součástí stavebních úprav v suterénu školy bylo ale především také odvlhčení budovy.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Celkový rozsah prací byl 8 milionů 440 tisíc korun, kde bylo nejen zkvalitnění šaten, které byly ve velmi špatném stavu, ale byly to i rozsáhlé sanační práce, které se dotkly venkovních i vnitřních zdí.”
Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína: “Toto je stavební úprava, ke které jsme byli tak trošičku donuceni, protože po té, co byla v roce 2017 zrekonstruovaná fasáda historické budovy, tak se ukázalo, že od země vzlíná voda.”

Město dalo na letošní údržbu a modernizaci svých škol a školek více než 24 milionů korun. Před dokončením je ještě atrium Základní školy Komenského 66. Radnice se postupně snaží investovat do všech školských zařízení, jisté plány má i na rok 2021.

Oldřiška Navrátilová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, MěÚ Nový Jičín: “Rozpočet je před schválením v zastupitelstvu. Chystáme celou řadu údržbových i investičních akcí, vidíme to i na novou zahradu ve školce Smetanovy sady.”
Ondřej Syrovátka (SZ), místostarosta Nového Jičína: “V příštím roce potom máme v plánu velkou investici do Střediska volného času Fokus, kde je v plánu postavit nadstavbu a zateplení budovy. to bude investice asi ve výši 16 až 17 milionů korun s tím, že velkou část zaplatí dotace. Město se bude podílet asi částkou 5,5 milionů korun. Potom je ještě v plánu na základní škole Jubilejní rekonstrukce zastaralých dílen a na Komenského 68 oprava elektroinstalace.”

A protože odbor školství má na starosti také kulturu, připravuje zásadní investici do Beskydského divadla - rekonstrukci statiky jeho novodobé přístavby.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy