Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studentky Mendelovy školy vedly mezinárodní workshop

Novojičínský participativní rozpočet posloužil jako vzor pro mezinárodní projekt. Ve workshopu v rámci programu Erasmus+ jej využili studenti Mendelovy střední školy. Navrhnout a prosadit třeba venkovní gril ve městě jim pomáhali Estonci, Španělé a Norové.

Workshop, jehož tématem byl participativní rozpočet, připravili v rámci programu Erasmus+ studenti Mendelovy střední školy. Spolupracovali s novojičínskou radnicí a využili dokumenty z webu města, postupovali přesně tak, jako skuteční předkladatelé projektů, které mají zlepšit život ve městě. Samozřejmě ale v anglickém jazyce.

Petra Zapletal, Mendelova střední škola: “Předkladatelé projektu byly mezinárodní skupiny studentů z České republiky, Estonska, Španělska a Norska. A místo konzultace s úřadem jsme využívali vzájemnou inspiraci, jak se něco podobného realizuje v těch jednotlivých zemích.”

Pracovní skupiny byly čtyři, jedna z nich obhajovala myšlenku altánku ve městě, jiná lesní bar nebo piknikové místo s grilem. Novou zkušeností pro všechny byla realizace workshopu formou online.

Marika Lošťáková, obor veřejná správa, Mendelova střední škola: “Byla to taková nová zkušenost, občas to bylo šílené, protože někteří lidé si občas nezapli kamery, ale dalo se to zvládnout.”
Barbora Němcová, obor veřejná správa, Mendelova střední škola: “Bylo to velmi složité, protože pár lidí mělo problémy s připojením, samozřejmě občas vypadávala Wi-Fi, ale jinak to bylo skvělé.”
Adéla Korytářová, obor veřejná správa, Mendelova střední škola: “My jsme na tom dělali celý týden, většinou tři až čtyři hodiny denně, ale občas jsme měli i čas si povídat a poznávat se.”
Petra Zapletal, Mendelova střední škola: “Byla to pro ně velká výzva, skutečně vedly týdenní workshop, rozdávaly úkoly. V případě, že se něco zadrhlo, tak to bylo hlavně na nich. My, jako učitelé, jsme se jim do toho snažili vstupovat co nejméně, aby si naši studenti vyzkoušeli tu roli supervizora a mentora v každém týmu.”

Tento workshop by se za normálních okolností konal přímo v NJ. Studenti teď doufají, že se při dalším pokračování projektu Erasmus+ potkají v Estonsku a ve Španělsku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy