Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vylepšit život ve městě může některý ze šesti nových nápadů

Projekty pro Nový Jičín v rámci participativního rozpočtu letos odevzdal rekordní počet předkladatelů. Návrhy jsou pestré, od zastínění ulic v centru města deštníky až po discgolfovou arénu. Které z nich se podaří prosadit, bude známo do léta.

Rekordní počet návrhů podali obyvatelé Nového Jičína v rámci letošního participativního rozpočtu. Radnice jim dala možnost zasáhnout do vylepšení života ve městě již po čtvrté. Své projekty mohli odevzdat do poloviny února. Poprvé tak letos mohly učinit i spolky.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Lidé mají zájem o rozvoj města, protože se sešlo celkem šest projektů, což je zatím nejvíce v historii. Ty projekty jsou velmi konkrétní, řeší konkrétní problémy dané lokality. je tam například návrh, abychom propojili cestu, která vede do Bludovic, s lesoparkem Skalky. Dalším návrhem je zastínění ulic v městské památkové rezervaci deštníky. Tam uvidíme, zda nám to povolí Národní památkový ústav.”
Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Některé se snaží oživit sportovní scénu pro veřejnost, je tam projekt, který rozšiřuje místa, kde by šel hrát discgolf.”

Další projekty nesou název Novojičínské houpačky, Kreativní Novojičíňák a lidé si také přejí zastřešit autobusovou zastávku na ulici Gregorova.

Občané předložili návrhy v celkové hodnotě téměř 450 tisíc korun, na jejich nápady je přitom stejně jako dosud vyhrazeno 200 000. Přihlášené projekty teď posoudí dotčené odbory města.

Ondřej Syrovátka (SZ), 2. místostarosta Nového Jičína: “Řeknou, jestli je projekt nebo není realizovatelný, případně tam navrhnou drobné změny a řeknou, jestli je vhodný pro město Nový Jičín, jestli zapadá do záměrů města, třeba strategického plánu.”
Lucie Hrdličková, koordinátorka Zdravého města Nový Jičín: “Následně proběhne schůzka s překladateli, cílem bude vypilovat finální podobu. Následně budou projekty předloženy Komisi Zdravého města a místní agendy. Poté se můžeme těšit na červnové hlasování o projektech.”

Nejdůležitější částí schvalovacího procesu tak nakonec bude hlas veřejnosti. Vítězné projekty budou uvedeny do života v letošním, případně v příštím roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy