Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do školy šli někteří žáci letos poprvé, čekaly je testy a vysvědčení

V pondělí se znovu, ovšem opět jen pro některé žáky, otevřely základní školy. Do lavic se vrátil první stupeň. Například čtvrťáci ze Základní školy Komenského 68 se ke klasickému vzdělávání dostali po téměř čtyřech měsících pobytu doma.

Tyto děti ze Základní školy Komenského 68 se naposledy viděly 18. prosince, v roce 2021 do lavic usedly poprvé, tedy téměř po čtyřech měsících.

žáci 4.A, ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Těšila jsem se hlavně na kamarády a že už nebudeme muset mít tu hloupou výuku a že konečně to budeme mít normálně.” “Prostě už to doma nešlo vydržet.” “Výuka je mnohem lepší než doma.” “Že budeme mít konečně normální hodiny a buďme tady ve škole.”
Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Ten návrat do školy, řekla bych, je už pět minut po dvanácté. Děti už se opravdu stávají apatickými, už je to nebaví, už je problém zaujmout. Přesto mohu říci, že většina fungovala zodpovědně.”

Podmínkou návratu dětí do škol jsou dvakrát týdně testy a roušky ve třídách. Samovyšetření si tu školáci prováděli sami, mohli jim asistovat rodiče.

Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Podle informací kolegyň žádný z testů nebyl dneska pozitivní. Mnoho pedagogů prošlo minimálně jednou dávkou očkování. Doufáme, že se celá situace nejen v naší škole, ale i v celém státě stabilizuje, a vrátíme se postupně do normálu a přivítáme i vyšší ročníky.”

Někteří rodiče ovšem adresovali vedení školy výzvy, aby ji otevřelo bez podmínek. Pro část bylo testování a roušky natolik nepřijatelné, že své dítě nechali doma.

Pavlína Rendlová, rodič školáka: “Neexistuje žádné vládní vysvětlení, jak je nutné u dětí roušky používat, argumentace veškerá žádná, testy nejsou certifikované.”
Jan Sláma, občanská iniciativa Nesahejte nám na děti: “Požadujeme návrat dětí do škol bez podmínek. Proč si má dítě dělat test a potom sedět v rouškách.”
Svatava Hajdová, ředitelka ZŠ Komenského 68, Nový Jičín: “Jsem zaměstnanec, a jsem povinna plnit veškeré ustanovení vlády a ministerstva školství a zdravotnictví, protože jsme si naprosto vědomi, že zdraví je priorita. Jenom zdravý člověk může být vzděláván.”

Do tříd této školy se 12. dubna dostavilo 150 dětí - prvňáků, druháků a čtvrťáků. Třetí a páté ročníky čeká tento částečný návrat ještě o týden později.Nahlásit chybu

K tématu

Zapisy w polskiej szkole

Do zapisów do pierwszej klasy Polskiej Szkoły Podstawowej w Stonawie-Hołkowicach przyszło również dwoje dzieci z sąsiedniego Przedszkola, i ...


Nejčtenější zprávy