Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Venkovní sportoviště v Novém Jičíně ožila, tréninky začaly

Hokejisté jsou stále bez ledu, házenkáři bez své haly a palubovky, ale už se alespoň venku mohou sejít na tréninku. Rozvolnění vládních omezení umožňuje organizovaný amatérský sport. V Novém Jičíně se k pohybu vrací především děti a mládež.

Malí házenkáři v Novém Jičíně obsadili tartanovou plochu letního stadionu, hokejisté zase budují fyzičku na vedlejším asfaltovém hřišti. Po rozvolnění se do pravidelné tréninkové zátěže vrací i amatérští sportovci, především děti a mládež.

Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín: “Nemáme problém žádné kategorii, v podstatě se nám všichni kluci vrátili. A jsme strašně rádi, že tady jsou, protože je na nich vidět, že se opravdu těšili a že jim to opravdu chybělo, ten kolektiv a pracují opravdu na jedničku.”
hráči HK Nový Jičín: 
“Bolí mě všechno a nejde mi nic.”
“Celkem v pohodě, ale bolí mě kotníky, stehna, prostě svaly.”

Na rozdíl od hokejistů házenkáři úbytek dětí pociťují, jejich základna byla totiž založena mimo jiné i na fungování školní ligy, do které bylo zapojeno 23 základních škol z Novojičínska.

Petr Jaroň, trenér a předseda Handball clubu Nový Jičín: “Máme úbytek dětí, musíme se s tím nějak poprat, i když nevím jak, protože do škol zatím chodit nemůžeme, že bychom dělali nějaké nábory.”
hráči Handball clubu Nový Jičín:
“Těšil jsem se na házenou hodně, ale na druhou stranu doma byla taková pohoda.”
“Snažil jsem se i doma trochu cvičit, ale venku je to mnohem lepší.”

Hokejisté už teď upozorňují mladé hráče a jejich rodiče, že trénovat budou muset intenzivně i během prázdnin. Házenkáři zase jako motivaci připravují letní příměstské tábory.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy