Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V letošní největší investici Nového Jičína zakročili hasiči

Bývalý dům sester v Novém Jičín začne město pravděpodobně v létě přestavovat na byty pro mladé lidi. Teď prázdný objekt posloužil pro taktické cvičení hasičů. Výcvik zaměřili na záchranu osob z výšky.

Budovu bývalé ubytovny pro zdravotnický personál v Novém Jičíně vysokou 14 metrů využili ke svému taktickému cvičení hasiči. Bytový dům je majetkem města, které připravuje jeho rekonstrukci, a je tak pro provedení cvičení ideální.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Na objektu tohoto typu můžeme provádět výcviky záchrany osoby pomocí lanové techniky nebo si můžeme nasimulovat bytový požár.”

Hasiči si vyzkoušeli záchranu člověka jednak s pomocí výsuvného 30 metrů dlouhého žebříku, a také za situace, kdy se k budově vozidlo nemůže dostat, nebo je stavba o hodně vyšší.

Petr Adamus, ředitel ÚO HZS Nový Jičín: “Potom nastupuje lezecká skupina, která k tomu dotyčnému vystoupá nebo slaní, bezpečně ho zajistí a dopraví pomocí lanové techniky na zem.”

Záchranáři budou v objektu trénovat několik dnů v měsíci květnu. PAk by je už měli vystřídat stavební dělníci, aby tu vybudovali 39 startovacích bytů pro mladé lidi.

Václav Dobrozemský (ODS), 1. místostarosta Nového Jičína: “V současné době probíhá realizace veřejné zakázky na výběr zhotovitele stavby. Pokud vše půjde podle plánu, tak na přelomu června a července by mohla být zahájena samotná stavba.”

Budovu v ulici K Archivu získala radnice v roce 2016 darem od Moravskoslezského kraje. Její rekonstrukce je největší investicí města v letošním roce. Stát bude 65 milionů korun.Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBAUMASCHINEN s.r.o.- pracoviště Frenštát p/R.
Frenštát pod Radhoštěm
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

LXM Group a. s. - Nový Jičín
Nový Jičín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

1. ZLATÁ SERVISNÍ s.r.o. - Čerpací stanice MOL, pracoviště Nový Jičín
Nový Jičín
od 21 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail