Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté vedou po devíti kolech tabulku a zvou na domácí zápasy

Hokejisté Nového Jičína zahájili ve druhé polovině září svou soutěž II. ligy skupiny východ. Po devíti zápasech byli na čele tabulky a zvou příznivce, aby je přišli podpořit na další domácí utkání.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Díky rekonstrukci a díky covidu jsme letos poprvé po 150 dnech hráli doma. První zápas jsme odehráli se Žďárem nad Sázavou, ten byl vítězný. Pak jsme dostali latu ve Valašském Meziříčí 9:0, takže jsme čekali, jak se to bude vyvíjet. Od té doby jsme ale jen vyhrávali a dnes jsme o pět bodů první, což nás velmi těší, ale je to jen začátek soutěže. Ale ten kádr je tak kvalitní a je tak dobře sestaven, že věřím, že se na té špici bude držet. Play-off je jednoznačně našim cílem.”

Také následující střet s Valašským Meziříčím Novojičínští neustáli, prohráli 4:7 a čekají je dvě utkání venku, Do domácí haly zvou své fanoušky v pátek 29. října, kdy od půl sedmé večer hostí v předehrávce Velké Meziříčí a stejného soupeře přivítají i v sobotu 30. od 14 hodin.

Áčkové mužstvo Nového Jičína tvoří domácí odchovanci, ale i zkušené posily, hráči, kteří okusili extraligu nebo působili i mimo Českou republiku.

Milan Urban, manažer HK Nový Jičín: “Máme tady Tomáše Káňu, který hrál NHL za Columbus. Posily máme i v obraně, i v útoku. Zůstali z loňska brankáři, Dan Šimonů a Galus, ti chytají velmi dobře. Zatím si to sedlo, i po výměně trenéra, kdy se čekalo, jak se to bude vyvíjet.”

Petra Macháčka, který se primárně věnuje mládeži, vystřídal na postu hlavního kouče Kamil Gebauer, ten byl tři předcházející roky u mužského áčka asistentem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy