Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Svatého Martina připomněly rohlíčky a jízda na poníkovi

Oblíbenou tradici svatého Martina si v Novém Jičíně připomněly i děti v mateřských školách. Poslechly si příběh tohoto světce, napekly svatomartinské rohlíčky a povozily se na poníkovi

Do slušivých kuchařských obleků se převlékly děti v mateřské škole na Jubilejní ulici a přesně 11. listopadu se vrhly do pečení svatomartinských rohlíčků.

Voňavé dobroty byly ale připravené až na odpolední svačinu, takže se i tyto malé pekařky mohly rozběhnout na zahradu, kde už ostatní děti zkoušely jízdu na poníkovi. Mezi nimi i malý rytíř svatý Martin.

Jaroslav Perútka, chovatel poníka: “Poník se jmenuje Zuzanka, má 22 roků, na děti je zvyklá, posledních osm let vozí děti v kroužku, děti se na ní učí jezdit. Je to takové naše zlatíčko. I když Martin by měl přijet na bílém koni a měl by být sníh, tak nic z toho není, ale dětem to nevadí, ty jsou rády, že je tady koník.”
Jana Štalmachová, vedoucí učitelka MŠ Jubilejní, Nový Jičín: “Děti mají tady ty podzimní témata hodně rády, je toho mnoho, čemu se můžeme na podzim věnovat. Na svatého Martina jsme s dětmi probrali veškeré tradice s tím spojené, děti pekly rohlíčky.”
děti MŠ Jubilejní:
“Svatý Martin byl dobrák, roztrhl plášť a půlku dal žebrákovi.”
“Že se stal vojákem.”
“Jeho taťka chtěl, aby byl rytíř.”
“Že dal žebrákovi jídlo a ještě plášť.”

Čtvrtek ve znamení svatého Martina prožili i v dalších mateřinkách ve městě, v této na ulici Jubilejní ještě k programu přidali večerní lampionový průvod a přespání ve školce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy