Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nový Jičín poděkoval lidem, kteří se nedají zaplatit

Nový Jičín spolu se sociálními organizacemi poděkoval dobrovolníkům za pomoc v letošním roce. Jejich přítomnost obohatila život seniorům, nemocným, a také dětem.

Mezinárodní den dobrovolníků je připomínán 5. prosince, a nezapomněli na něj v Novém Jičíně. Dobrovolníkům tu poděkovali zástupci města spolu se sociálními organizacemi.

Daniela Susíková, vedoucí odboru sociálních věcí, MěÚ Nový Jičín: “My tu máme rozvinutou síť sociálních služeb, které město finančně podporuje, ale samozřejmě v těch službách je důležitá a neoddiskutovatelná pomoc dobrovolníků.”

Dobrovolníci v Novém Jičíně nezištně věnují svůj čas lidem v domovech pro seniory, dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí, v azylovém domě a také v zařízeních pro lidi s handicapy.

Gabriela Lhotská, Slezská diakonie, vedoucí oblasti Novojičínsko: “Na Novojičínsku hlavně v chráněném bydlení, kde žijí to klienti a potřebují někoho, kdo za nimi přijde, kdo si s nimi popovídá, zajde na procházku, upeče cukroví.”

Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek působí na Novojičínsku zhruba 10 let, sdružuje tu asi 70 lidí ochotných pomáhat.

Adéla Výskalová, koordinátorka dobrovolnického centra ADRA pro NJ: “Přes tu covidovou dobu se nám ozývali dobrovolníci i sami, protože měli spoustu volného času a chtěli být nápomocni lidem, kteří tu pomoc potřebovali. A my jsme za to velmi vděčni.”
Stanislav Staněk, vedoucí dobrovolnického centra ADRA Frýdek-Místek: “Dobrovolník, to je člověk, který se nedá zaplatit. Ne proto, že by na to nebyly peníze, ale protože ta práce je k nezaplacení. Je to něco, co vychází z něj a dává do toho své srdce.”

Informace, jak se stát dobrovolníkem, získají zájemci na webových stránkách ADRY.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy