Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tři králové obnovili nápis křídou nad vchodem do radnice

Nový Jičín |

První dny nového roku patří tradičně největší dobročinné akci u nás - Tříkrálové sbírce. Koledníci v čele s ředitelem novojičínské Charity vyrazili s požehnáním také na radnici.

Zpěv Tříkrálových koledníků bylo po roční pauze opět slyšet v ulicích města, a také v jeho centru, když se svým pozdravem dorazili mudrcové i k budově radnice. Nad jejími dveřmi posvěcenou křídou obnovili latinskou zkratku K+M+B znamenající “Bůh žehnej tomuto domu.”

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “My jsme měli takovou tradici, že jsme chodívali na radnici, pak jsme dva roky po sobě dělali Tříkrálový průvod, letos jsem se vrátili zase na radnici, požehnali jsme celému domu, samozřejmě i všem jeho pracovníkům a lidem, kteří tady v tomto domě pobývají.”

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsem rád, že jsem po té jednoleté odmlce mohl přivítat Tři krále na radnici. Popřál bych Charitě v Novém Jičíně, ať mají co nejvíce dobrovolníků a všem kompletně bych popřál, ať je Nový Jičín k této sbírce štědrý.”
Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Letošní Tříkrálová sbírka už se víceméně podobá těm sbírkám, tak jak byly v minulosti. Po té sbírce, která byla loni online a koledníci nechodili, tak letos už vyrazili do ulic. Už se těšili. Takže doufejme, že budou i přijati a roznesou co nejvíce toho domácího božího požehnání, což je jejich hlavní úkol, který mají.”

Tříkrálová sbírka potrvá do 16. ledna, po tuto dobu mohou být koledníci v ulicích a na různých místech, například v Návštěvnickém centru na náměstí nebo v sídle Charity v azylovém domě, budou lidem k dispozici statické pokladničky. Do konce ledna bude možné přispět prostřednictvím také on line, odkaz je na webu charity, a také jsou zde uvedeny cíle letošní sbírky.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Největší část peněz ze sbírky půjde na nové auto do charity, samozřejmě budeme pokračovat v projektech, které máme z loňských let, jako jsou humanitární pomoc a fond kroužky, kde peníze pomáhají na konkrétních místech. Už letos z kraje roku jsme pomohli jednomu pánovi, který vyhořel, takže jsou to peníze přípravné kdykoliv k použití. I občané, pokud o někom takovém vědí, kdo se ocitl v tíživé situaci, tak se na nás mohou obrátit.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ta sbírka je určena částečně i pro naše město. Město s Charitou dlouhodobě spolupracuje. Je to služba, která zapadá do sociální sítě našich služeb, kterou podporuje i město finančně, a jsme rádi, že tyto služby na území našeho města máme.”
Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Zároveň tímto děkuji všem, kteří koledují, pohybují se kolem sbírky a samozřejmě i všem obyvatelům Nového Jičína, kteří přispívají.”

Po skončení Tříkrálové sbírky Charita všech téměř 400 koledníků svolá letos ještě jednou, a to na poděkování, které je plánováno v kině asi v měsíci květnu.

Nahlásit chybu


K tématu

Vítěze návrhu sportovní haly v Novém Jičíně vybrala porota jednoznačně

30. června 2023 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín zveřejnil podobu budoucí víceúčelové sportovní haly. Vítězný návrh vzešel z architektonické soutěže. Zaujal nejen vnějším provedením, ale i ekonomičností provozu.

Nový Jičín mění na parkoviště další místa mezi domy, vznikají tu nová nebo legalizovaná stání

18. července 2023 11:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Letní stavební ruch v Novém Jičíně se týká i parkování. Nová parkovací místa vznikají ve čtyřech lokalitách. Zhruba z poloviny ovšem dochází k úpravám ploch, na kterých i dosud auta parkovala, ale nešlo o legální stání.

Ideální je, získat na každou etapu revitalizace sídliště Nerudova dotaci

1. srpna 2023 8:41 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Sídliště Nerudova promění svou tvář během šesti etap revitalizace, nyní začala ta první. Další dvě jsou ve fázi projektování. Město se na každou z nich bude snažit získat státní dotaci.


Ve Studénce likvidují škody po větrně smršti, vyvrátila nebo polámala na čtyřicet stromů

Ve Studénce likvidují škody po víkendové větrné smršti. Vítr lámal stromy mezi bytovými domy i na náměstí. Zdejší hasiči evidují za víkend čtyři desítky výjezdů.

Technické služby otevřely areál na Palackého, ukázaly techniku, která pomáhá udržovat město upravené

Technické služby města uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a také techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Město Albrechtice - Nejstarší jednotka dobrovolných hasičů v okrese oslavila 150. výročí

Dnes 10:00 | Celý MS kraj | Karel Soukop

V MS kraji působí na 260 profesionálních i dobrovolných hasičských jednotek. Z toho je téměř 250 jednotek dobrovolných. Nejdéle existující Sbor dobrovolných hasičů v okrese působí ve Městě Albrechticích a velkou akcí právě oslavil svých 150 let.

Policistům vyšetřujícím smrtelný pád cyklisty mohou pomoci svědci

Včera 19:48 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Okolnosti úmrtí cyklisty, která havaroval v neděli 16. června 2024 na silnici v Kujavách na Novojičínsku jsou stále předmětem vyšetřování a policisté by uvítali pomoc svědků, kteří nešťastnou událost přímo viděli, nebo projížděli místem v době nehody či těsně před ní a mají z té doby záznam z palubní kamery.

Kvůli požáru se deváťáci se školou rozloučili o týden dříve

O týden dříve už převzali vysvědčení deváťáci ze Základní školy Butovická ve Studénce. Jejich loučení se školou uspíšil požár, který budovu vyřadil z provozu.

Havířov se vrátil do doby krále Ludvíka XIII. a mušketýrů

Na náměstí Republiky v Havířově se konala dvoudenní akce Den historie pro všechny z doby mušketýrů a francouzského krále. Lidé mohli vidět dvorní tance, rytířské souboje i královský ples.

FM City Fest očekává letos 20 tisíc návštěvníků

Oblíbený hudební festival FM City Fest se letos chystá přepsat své dějiny. Poprvé se uskuteční v novém a mnohem větším areálu. Očekává se až 20 tisíc návštěvníků. A zároveň do města přiveze velké hvězdy ze světové hudební scény.

Na radnici vystoupil světový klavírista Tomáš Kačo, obecenstvo aplaudovalo ve stoje

Obřadní síň Slezskoostravské radnice přivítala v minulém týdnu významného hosta. Za klavír tu usedl jeden z nejuznávanějších českých klavíristů, Tomáš Kačo. Jeho koncert si dokonce vysloužil potlesk ve stoje.

Slezskoostravský Sokol Koblov oslavil 100 let, na programu bylo několik utkání i udílení cen

Slezskoostravský Sokol Koblov oslavil o víkendu významné jubileum. Tělovýchovná jednota funguje v Koblově už rovných sto let. Součástí víkendových oslav bylo hned několik utkání v různých sportech, udílení cen, ale i večerní překvapení.

Nová výstava na hradě ukazuje loutky z depozitáře ostravského divadla, zaujme malé i velké

Maňásky, manekýny, javajky, marionety a spoustu dalších loutek z depozitáře ostravského loutkového divadla mohou návštěvníci nově obdivovat na Slezskoostravském hradě. V plánu jsou ale i lektorské programy a dílničky, věnující se třeba jejich výrobě.

Svůj den oslavila Loučka v zahradě u Orlovny

Největší místní část Nového Jičína, Loučka, oslavila svůj den. Akce se druhým rokem konala v zahradě u Orlovny. Program nabídl zábavu pro děti, kouzelníka a vystoupení kapel různých hudebních žánrů.

Budoucí zdravotní sestry školily v první pomoci osmáky

22. června 2024 14:06 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

První pomoc by měl umět poskytnout každý. To je myšlenka, kterou se žákům základních škol snaží vštípit jen o něco starší studentky zdravotnické školy. Vedou kurzy, které jsou založeny na praktických nácvicích, a přidávají i vlastní zkušenosti.

BEZ KOMENTÁŘE: Dvě výstavy ukazují Studénku v čase

22. června 2024 13:34 | Studénka | Jan Plášil | Expres Studénky

Město Studénka má dvě výstavy k oslavám. Jedna je složená z historických fotografií, na druhé se podílely děti ze škol.

Hudební týden ve Studénce vyvrcholil oslavou u sportovního centra

21. června 2024 15:45 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Studénka Hudebním týdnem oslavila 65. výročí založení města. Hlavní program se v sobotu odehrál u sportovního centra. Součástí bylo vyhlášení úspěšných občanů a osobnosti města.

Město chce převzít majetek tělovýchovné jednoty, začne tribunou

21. června 2024 9:52 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Město převezme do vlastnictví od tělovýchovné jednoty tribunu fotbalového stadionu. Následně ji nechá zbourat a na jejím místě postaví multifunkční sportovní halu. Její součástí bude nová tribuna.

Školu na Butovické vyřadil z provozu požár, sanační firma už likviduje škody

21. června 2024 7:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

V Základní škola Butovická hořelo. Požár vypukl mimo vyučovací dobu. Škoda je odhadována na 5 milionů korun. Děti do budovy nesmí, interiér je zasažen zplodinami a popelem.

Tři králové obnovili nápis křídou nad vchodem do radnice
Vydáno 10. ledna 2022 10:20, Nový Jičín, Petra Dorazilová
První dny nového roku patří tradičně největší dobročinné akci u nás - Tříkrálové sbírce. Koledníci v čele s ředitelem novojičínské Charity vyrazili s požehnáním také na radnici.

Zpěv Tříkrálových koledníků bylo po roční pauze opět slyšet v ulicích města, a také v jeho centru, když se svým pozdravem dorazili mudrcové i k budově radnice. Nad jejími dveřmi posvěcenou křídou obnovili latinskou zkratku K+M+B znamenající “Bůh žehnej tomuto domu.”

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “My jsme měli takovou tradici, že jsme chodívali na radnici, pak jsme dva roky po sobě dělali Tříkrálový průvod, letos jsem se vrátili zase na radnici, požehnali jsme celému domu, samozřejmě i všem jeho pracovníkům a lidem, kteří tady v tomto domě pobývají.”

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Jsem rád, že jsem po té jednoleté odmlce mohl přivítat Tři krále na radnici. Popřál bych Charitě v Novém Jičíně, ať mají co nejvíce dobrovolníků a všem kompletně bych popřál, ať je Nový Jičín k této sbírce štědrý.”
Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Letošní Tříkrálová sbírka už se víceméně podobá těm sbírkám, tak jak byly v minulosti. Po té sbírce, která byla loni online a koledníci nechodili, tak letos už vyrazili do ulic. Už se těšili. Takže doufejme, že budou i přijati a roznesou co nejvíce toho domácího božího požehnání, což je jejich hlavní úkol, který mají.”

Tříkrálová sbírka potrvá do 16. ledna, po tuto dobu mohou být koledníci v ulicích a na různých místech, například v Návštěvnickém centru na náměstí nebo v sídle Charity v azylovém domě, budou lidem k dispozici statické pokladničky. Do konce ledna bude možné přispět prostřednictvím také on line, odkaz je na webu charity, a také jsou zde uvedeny cíle letošní sbírky.

Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Největší část peněz ze sbírky půjde na nové auto do charity, samozřejmě budeme pokračovat v projektech, které máme z loňských let, jako jsou humanitární pomoc a fond kroužky, kde peníze pomáhají na konkrétních místech. Už letos z kraje roku jsme pomohli jednomu pánovi, který vyhořel, takže jsou to peníze přípravné kdykoliv k použití. I občané, pokud o někom takovém vědí, kdo se ocitl v tíživé situaci, tak se na nás mohou obrátit.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Ta sbírka je určena částečně i pro naše město. Město s Charitou dlouhodobě spolupracuje. Je to služba, která zapadá do sociální sítě našich služeb, kterou podporuje i město finančně, a jsme rádi, že tyto služby na území našeho města máme.”
Marcel Brož, ředitel Charity Nový Jičín: “Zároveň tímto děkuji všem, kteří koledují, pohybují se kolem sbírky a samozřejmě i všem obyvatelům Nového Jičína, kteří přispívají.”

Po skončení Tříkrálové sbírky Charita všech téměř 400 koledníků svolá letos ještě jednou, a to na poděkování, které je plánováno v kině asi v měsíci květnu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000029311/tri-kralove-obnovili-napis-kridou-nad-vchodem-do-radnice