Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Novojičínská radnice přivítala zástupce církví, tématem diskuze byla i osamělost lidí

Na novojičínské radnici se uskutečnilo setkání vedení města s představiteli církví. Na schůzce zněla zejména sociální témata, ale víc než jindy také problematika osamělosti lidí a strachu.

Zástupci čtyř náboženských společenství, která v Novém Jičíně nejvýrazněji působí, a to církve římskokatolické, evangelické, husitské a adventistů sedmého dne, se jednou ročně sejdou na radnici s vedením města. Diskutují o průsečích své činnosti, což je nejčastěji sociální a kulturní oblast.

Marcel Brož (KDU-ČSL), místostarosta Nového Jičína: “Ty podněty přicházejí z obou stran, jak ze strany města, tak ze strany církví. Na některé podněty samozřejmě jako město můžeme reagovat, ať už to dnes bylo ohledně sociálních služeb nebo dopravních služeb města, například dojíždění věřících do kostelů. Takže si můžeme vzájemně určité podněty předat.”

Podle představitelů církví v poslední době častěji než jindy řeší s lidmi témata osamělosti, strachu a také narůstajících konfliktů. Svou roli tak vidí rovněž v pomoci v oblasti psychické.

Alois Peroutka, děkan a farář Římskokatolické církve Nový Jičín: “Umět toho člověka potěšit, povzbudit, víceméně jde o individuální práci.”
Pavel Prejda, farář Českobratrské církve evangelické Nový Jičín: “Při těch setkáních, které jsme v tom uplynulém roce nebo dvou letech dělali, tak jsme si uvědomili, že musíme myslet na ty nejstarší a nejzranitelnější.”
Milan Koplík, Církev československá husitská: “Je možné přispět k té pomoci i v oblasti psychologické a podobně, třeba v podobě nějaké poradny nebo projektu, který podobnou poradnu podpoří.”

Církev československá husitská tak například ve své faře na ulici Sokolovské poskytuje rady se zaměřením na ochranou spotřebitelů, třeba v souvislost s děním kolem energií.

Nahlásit chybu


K tématu