Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič s nadměrným nákladem jel mimo stanovenou trasu a porušil předpisy

V pondělí večer projížděl kolem Nového Jičína kamion s nadměrným nákladem. V rámci běžného výkonu služby si ho všimli policisté a rozhodli se řidiče zkontrolovat. I když měl povolení k přepravě, ukázalo se, že nedodržel trasu a také porušil několik sociálních předpisů. Na místě dostal pokutu 15 tisíc korun. A postih čeká i provozovatele transportní služby.

Řidiče nákladní soupravy, který od obce Hodslavice mířil na nájezd na silnici I. třídy č. 48, zastavila ke kontrole dvojice policistů, kteří jsou navíc členy týmu KAMION.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Přeměřením návěsu převážejícího dřevěné hranoly zjistili, že celková délka je překročena o téměř 11 m. Z předložených dokladů bylo patrné, že povolením pro přepravu takto dlouhého nákladu řidič disponuje, ovšem nedodržel stanovenou trasu, která byla rozhodnutím Ministerstva dopravy České republiky nařízena. Policisté dále zjistili, že řidič porušil také sociální předpisy. Nevedl záznamy o době řízení, bezpečnostních přestávkách a době odpočinku."

V příkazním řízení mu policisté uložili pokutu ve výši 15 000 korun. Postihu se nevyhne ani provozovatel vozidla.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Podezření ze spáchání přestupků v souvislosti s nedodržením stanovené trasy a porušením sociálních předpisů bylo předáno příslušným úřadům k projednání. Aby řidič mohl pokračovat v jízdě, musí být na ministerstvu dopravy České republiky vyřízeno nové povolení pro přepravu nadrozměrného nákladu, ve kterém bude trasa znovu nařízená s ohledem na vyjetí soupravy z místa, kam původně vlastně vůbec zajet neměla.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy