Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V novojičínské porodnici se narodila dvojčata prvorodičce spontánním porodem

V pondělí se v novojičínské porodnici narodila spontánně dvojčata Adam a Marie pyšným rodičům z Pustějova. Spontánní porod dvojčat u prvorodičky není tak běžný, neboť většinou končí tato vícečetná těhotenství císařským řezem. Nejčastějším důvodem je velká odhadovaná hmotnost dětí nebo kolizní poloha dvojčátek.

Eva Opletalová, novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín: "Personál porodnice a novorozeneckého oddělení v Novém Jičíně se těší z každého porodu miminka. Avšak spontánní porody dvojčat s větší porodní hmotností nejsou až tak časté. Většinou se dvojčátka rodí před termínem, tzv. operačním porodem, neboli císařským řezem, na specializovaných pracovištích a miminka bývají často drobnější. Velmi často jsou děti v poloze , která neumožňuje spontánní porod. V tomto případě nám štěstí přálo. V okamžiku porodu je velmi důležitá i zkušenost porodníka a souhra celého týmu."

Novojičínská dvojčátka udělala radost rodičům i zdravotníkům hned několikrát. Obě děti se narodily ve stanoveném termínu a obě dosáhly porodní hmotnosti, která je obvyklá spíše pro běžná jednočetná těhotenství. Chlapeček Adámek přišel na svět ve 20:40 s váhou 3080 gramů a délkou 52centimetrů. Na svou sestřičku čekal jenom osm minut. Maruška se pyšnila dokonce váhou 3490 gramů a délkou 50 centimetrů. Samozřejmě, že největší radost mají rodiče z toho, že obě děti jsou v pořádku a hezky prospívají. Velkým přínosem pro matku byla přítomnost otce u porodu, a jeho hospitalizace na pokoji spolu s maminkou po celou dobu pobytu na oddělení. Rodičům byl poskytnu nadstandardní - rodinný pokoj, tatínek se tedy aktivně mohl zapojovat po celou dobu do péče o miminka.

Kateřina Jedličková, maminka: "Novojičínskou porodnici jsme si vybrali, protože je blízko našemu bydlišti. A také proto, že během návštěv zdejší gynekologie jsme se domluvili, že když chci spontánní porod, a děti jsou v pořádku, tak nebyl důvod jezdit jinam."

S manželem Tomášem Hotárkem si pochvalují zázemí porodnice a poskytovanou péči.

Nahlásit chybu


K tématu
Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail