Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nové přístroje zlepší v Novém Jičíně vyšetření pacientů s nemocemi hlavy a krku

Čtyřmi novými přístroji se může pochlubit oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku v novojičínské nemocnici. Investice do nových zařízení přišla nemocnici na téměř tři miliony korun.

Moderní přístroje, které jsou určeny pro pacienty z Novojičínska i širokého okolí, nahradily starší typy. K vyšetřování pacientů s obtížemi krku, nosu či uší je na ORL ambulanci již v provozu nová vyšetřovací jednotka za téměř dva miliony korun, která nahradila původní, starší typ. Předností nové komplexní jednotky Unit Atmos S61 Servant je zejména lepší komfort pacientů i lékařů při poskytování zdravotní péče.

Jakub Syrovátka, primář oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku: "Unit používáme při vyšetřování všech pacientů v ambulanci. Mimo zlepšení estetiky prostředí nabízí jednotka výkonnou odsávačku, koagulační jednotku, zdroje světla a monitor s vysokým rozlišením. To vše je nezbytné pro řešení akutních stavů jako je dušení, eventuálně krvácení z horních cest dýchacích, úst či hltanu, ale také k dokonalejší a časnější diagnostice nádorových onemocnění."

Další novinkou ve vybavení ORL ambulance je přístroj na vyšetření průchodnosti nosní dutiny, tzv. rinomanometr.

Jakub Syrovátka, primář oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku: "Přístroj nám pomůže lépe diagnostikovat poruchy nosní průchodnosti a v mnohých případech rozhodnout, zda pacient bude profitovat spíše z konzervativní léčby, nebo bude vhodnější operační řešení."

Díky tomuto přístroji se také může lépe sledovat efekt operace, případně dokonaleji vyšetřit odpor horních cest dýchacích u pacientů se syndromem spánkového apnoe, u kterých se zvažuje léčba přetlakovou maskou. Třetí investicí je záznamové zařízení Medirecord, které bylo instalováno na oba ORL sály a ambulance.

Jakub Syrovátka, primář oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku: "V diagnostice onemocnění uší, nosu a krku musíme často provádět vyšetřování těchto orgánů pomocí optiky a různých vyšetřovacích nástrojů, tzv. endoskopů. Nálezy si nyní můžeme nahrát do cloudového úložiště a můžeme se k nim později vracet, porovnávat nebo konzultovat online s jinými pracovišti. V budoucnu bychom chtěli provádět i výukové přednášky pomocí live-surgery."

Posledním novým přístrojem je digitální flexibilní rinolaryngoskop a otoskop ORLVISION, čili optické nástroje k vyšetření dutiny nosní, hltanu, hrtanu a ucha.

Jakub Syrovátka, primář oddělení ORL a chirurgie hlavy a krku: "Hlavní výhodou tohoto systému je, že je propojen s tabletem, díky kterému odpadá nutnost externího zdroje světla a zaručuje mobilitu, takže můžeme nemocného vyšetřovat přímo na lůžku nebo jej využíváme při konziliárních vyšetřeních na různých odděleních naší nemocnice."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy