Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zelené město zaměstnává o prázdninách desítky studentů

V rámci projektu Zelené město získalo i letos o prázdninách brigádu v Novém Jičíně několik desítek studentů. Pomáhají nejvíce v městské zeleni, a také třeba na hřbitově.

První týdenní turnus Zeleného města začal 11. července, poslední skončí 26. srpna. Studenti v rámci letní brigády pomáhají pracovníkům technických služeb, například na středisku komunikací, odpadů, na hřbitově a asi nejvíce spolupracují se střediskem zeleně.

Naďa Švrčinová, vedoucí úseku veřejná zeleň, TSM Nový Jičín: “Konkrétně u nás na středisku veřejná zeleň tento týden chlapci vypomáhají při odvozu pokosené trávy z lučních porostů, děvčata spolupracují s kmenovými pracovnicemi a vypomáhají při pletí květinových záhonů. Jejich pracovní doba je šestihodinová, od sedmi do třinácté hodiny.”
účastníci brigády: 
“Je to super, že je ta možnost si vydělat nějaké peníze na této brigádě. Práce zase není tak náročný, je sluníčko, takže dá se to.”
“Já jsem už minulý rok věděla, že je to Zelené město, tak jsem se zapsala. Práce dobrá, na hřbitově je ticho, takže je to dobré a není to až tak náročné.”
“Byl jsem tu i minule, psala mě tam mamka. A jak říká moje sestra, je tu ticho, nikdo nám do toho nekecá a je to zametání a vybírání nějakého plevele.”
Kateřina Kuželová, Odbor životního prostředí, MěÚ Nový Jičín: “V letošním roce, po loňském velkém zájmu, vedení města navýšilo peníze na brigádu Zelené město, v rozpočtu máme o sto tisíc více, takže je to letos 250 tisíc korun na Zelené město. Proto jsme mohli zaměstnat o dost studentů více, celkem se nám podařilo uzavřít smlouvu s 58 studenty.”
Naďa Švrčinová, vedoucí úseku veřejná zeleň, TSM Nový Jičín: “Jsou šikovní, pracovití, provádí takové ne příliš odborné práce, takže vypomáhají u toho pletí a úklidu a zastupují nám některé kmenové zaměstnance, kteří teď čerpají dovolenou.”

Za hodinu práce si studenti vydělají 100 korun. Přednost dostali ti s bydlištěm v Novém Jičíně. Odbor životního prostředí letos obdržel celkem 67 přihlášek na tuto brigádu, z toho 15 podali studenti s bydlištěm mimo město. Přespolních brigádníků tedy Nový Jičín zaměstnává šest.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy