Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zámek Kunín se loučí růžemi a slavnými osobnostmi

Komnaty a chodby Zámku Kunín na Novojičínsku se oblékly do luxusních květinových vazeb. Barokní památka tak tradičně ukončuje sezonu slavností Růže pro hraběnku, letos navíc doplněnou o výstavu.

Zámek Kunín rozkvetl díky květinovým dekoracím slavného českého floristy Slávka Rabušice a jeho týmu. V sobotu 24. září zahájil tradiční slavnost růží, která se koná k poctě nejslavnější majitelky Marie Walburgy.

Slávek Rabušic, florista: “Vždy vymýšlíme nějakou novou adjustaci výstavy, vždy nějaký nový přínos pro návštěvníky. Letos jsem se rozhodli, ve spolupráci s mnoha lidmi, vystavit pozdně barokní až rokokové šaty s tím, že jedna naše kolegyně vyrobila nádherný klobouk jako dárek pro hraběnku Walburgu. No, a my se snažíme všechny ta aranžmá přizpůsobit různým slohům.”

Bohaté historické vazby květin tak zapadají zejména do doby baroka a empíru, výjimečně ovšem letos přesahují i do pozdějších minimalistických let, a to díky výstavě, která závěr sezony na zámku také provází.

Jaroslav Zezulčík, kastelán Zámku Kunín: “V jednom z pokojů se přenášíme do 20. století, kdy zámek obývala rodina Bauerů, a prezentujeme zde unikátní výstavu Adolf Loos a Viktor Bauer, tedy slavný stavitel ve službách posledního zámeckého pána.”

Květiny zdobí i zámeckou oratoři, připomínají tu pravnuka rakouského císaře Františka Josefa I, hraběte Franze-Josefa Waldburg-Zeill, který nedávno zemřel. Zámek pravidelně navštěvoval, i v době slavnosti růží.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy